Media Społecznościowe – Moderacja

Media Społecznościowe – Moderacja

O krok przed przyszłością

Po tym, jak Netflix wypuścił najnowszą przynętę na kliknięcia „The Social Dilemma”, w świecie mediów społecznościowych zaczął się rodzaj zamieszania. W ostatnim wpisie na blogu skomentowaliśmy film, w którym byli giganci IT opisują „potwora”, którego pomogli stworzyć, a następnie kwestionowali etycznie . Ponieważ to naprawdę nie była zła wiadomość i na pewno nie kliknęliśmy naszej aplikacji na Instagramie z dużą gulą w gardłach, teraz po prostu obowiązuje jedna rzecz: rozważna przyjemność i poprawna kontrola! To samo dotyczy zarządzania społecznością – ale o tym za chwilę.

Celowa przyjemność jest najważniejsza i ostateczna

Tak, jesteśmy „facetami od reklamy”. I tak, żyjemy w naszej bańce społecznościowej i reklamujemy się na platformach demonizowanych w filmie Netflix. Ale teraz mamy po prostu wiarę w siebie, by powiedzieć: autorefleksja jest jedną z naszych mocnych stron. Znamy „ciemne strony mediów społecznościowych” i wiemy, że rzeczywistość jest poza nimi.

A jednak kochamy naszą pracę. Zamiast demonizować media społecznościowe, powinniśmy raczej być tego świadomi i wykorzystywać w tym celu. Budowanie społeczności, niezależnie od miejsca, czasu i przestrzeni, w której każdy może podzielić się swoją opinią i zainspirować się – to jest dokładnie to, co potrafią też media społecznościowe!

Społeczność zamiast obserwujących – właściwe zarządzanie społecznością jest kluczowe

Czego potrzebuje grupa, aby ewoluować od prostych „wyznawców” do prawdziwej społeczności, aby nie tylko konsumować biernie, ale także włączać własny mózg i aktywnie uczestniczyć? 

Kierownictwo społeczności, które oferuje platformę właśnie do tego, jest dostępne, aby doradzić, w razie potrzeby pokierować wymianą i zapewnić, że zawsze pozostaje ona tak harmonijna, jak jej pierwotne znaczenie. Przede wszystkim media społecznościowe to jedno: złożone! Dzięki naszemu szkoleniu harcerskiemu w dżungli mediów społecznościowych znamy właściwą drogę.

Menedżer społeczności: komunikujące się kameleony

Tak można opisać wspomnianych menedżerów społeczności. Dlaczego? Przekonasz się już teraz, ponieważ jest kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę, aby móc efektywnie zarządzać wieloma obserwującymi.

1. Nie zostawiaj nikogo za sobą

To zawsze oznacza: jakość ponad ilość, ale tutaj ilość i jakość są traktowane jednakowo. Społeczność powinna zawsze rosnąć, tak aby nikt nie spadał z drogi. Bo o to w tym wszystkim chodzi: każdy obserwujący powinien czuć się wysłuchany.

Nie ma znaczenia, czy ma problem z produktem, czy też wspomina o produkcie w historii i chce zostać opublikowany ponownie. Reakcje menedżera są różne, ale jedno zawsze pozostaje takie samo: jest reakcja. Prowadzi to do tego, że obserwujący rozwija pewną lojalność wobec marki.

2. Skrzynka z sugestiami dzisiaj, animator jutro

To jest dokładnie to, co dość dobrze opisuje zadania menedżera społeczności. Chodzi o to, aby zająć się drobnymi dolegliwościami obserwujących, rozwiązywać problemy i być gotowym na wszelkiego rodzaju pytania. Jedną z najważniejszych cech prawdziwej społeczności jest tworzenie treści generowanych przez użytkowników. Na przykład sprzedajesz organiczne koktajle i chcesz, aby Twoi klienci dzielili się zakupionymi koktajlami, a tym samym zachęcasz innych użytkowników do kupowania Twojego produktu.

I hej presto, upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Twój zasięg rośnie organicznie, a jednocześnie budujesz społeczność. Ale jak teraz to robisz? Przede wszystkim oczywiście ważne jest, aby zmotywować obserwujących do udostępniania zakupionego produktu. W tym celu należy stworzyć optymalne bodźce. Nadzieja na ponowne przesłanie od ciebie może być bodźcem. Jeśli pójdziemy o krok dalej, może to być coś w rodzaju konkursu: „Pokaż nam, gdzie pijesz swoje koktajle i wygraj kupon o wartości 100 zł!”.

3. Magiczny diament

Wszyscy znamy Cię, magiczny diament, a raczej: użycie hashtagów. Oprócz powszechnego użycia tego, jest teraz inny punkt, który jest interesujący w tym temacie. Hashtagi są również niezbędne w zarządzaniu społecznością. Teraz, jeśli poprosisz swoich obserwujących o udostępnienie własnych postów, powinny one zostać gdzieś zebrane.

Z jednej strony inspiruje to użytkowników, z drugiej wzmacnia poczucie przynależności do społeczności. A więc: stwórz hashtag pasujący do Twojego produktu. Wracając do zawodów już teraz, może: #smoothityourway?

4. Nuda nie ma prawa istnieć

Ważne jest również, aby zawsze karmić społeczność treściami. Twoi obserwatorzy są spragnieni rozrywki, więc nie śpij. Jako menadżer społeczności ważne jest, aby zawsze obserwować najnowsze trendy, integrować je z własnymi treściami, jeśli pasują, i uzyskać jak najlepsze wrażenia wirtualne dla swoich klientów. Chodzi o planowanie treści – czyli burzę mózgów, wybór formatu, wybór obrazu lub wideo, a także sformułowanie.

I najważniejsze: miej dobry miks, aby Twoi obserwujący się nie nudzili. Jednak nie powinieneś mieć zawrotów głowy, więc ważne jest, aby zachować wspólny wątek. Gdybym miał teraz wymienić wszystkie ważne funkcje, wykraczałoby to poza zakres, ale tutaj wymieniono tylko kilka:

  • Połączenie obrazu i wideo
  • Jednolite kolory, które harmonizują ze sobą, co daje atrakcyjny ogólny obraz paszy
  • Zainstaluj wszystkie funkcje
  • Połączenie produktu i osoby (twarze sprawiają, że marka wydaje się przystępna)
5. Utrzymuj charakterystyczny ton głosu

A teraz dochodzimy do rozwiązania, dlaczego nazywa się to komunikującym się kameleonem: jako menedżer społeczności w agencji z kilkoma kontami klientów, którymi należy się opiekować, musisz być językowo jak kameleon – zawsze dostosowany do tożsamości korporacyjnej i sformułowań danego klienta, tj. Twój własny dźwięk podpisu.

 Jesteśmy Twoimi plecami!

Aby nie zgubić się w zagmatwanym świecie mediów społecznościowych, jesteśmy gotowi z kompasem. Od wielu lat pomagamy naszym klientom odpowiednio prezentować się światu zewnętrznemu i świetnie się bawimy komunikując się z klientami naszych klientów, aby każdy czuł, że został usłyszany. W dzisiejszych czasach jest to wyraźny czynnik sukcesu, aby nadążyć za stale rosnącym rynkiem. Jeśli chcesz, możemy również „dopasować” Twoich klientów. Prosimy o kontakt !