9 najlepszych praktyk w zakresie generowania linków zwrotnych do Twojej witryny internetowej

backlink

9 najlepszych praktyk w zakresie generowania linków zwrotnych do Twojej witryny internetowej

Jeśli chodzi o tworzenie linków zwrotnych do witryny Twojej marki, może to być frustrujące, ponieważ jest to proces wymagający cierpliwości, pracy i poświęcenia. Dawno minęły czasy  prostej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO) , gdzie można było wstawić dowolny link do swojej witryny w dowolnym miejscu w sieci. Aby linki zwrotne były naprawdę skuteczne, marketerzy cyfrowi i copywriterzy muszą być świadomi i przemyślani w zakresie swojej strategii generowania linków zwrotnych.

Jako jedna z tradycyjnych technik SEO, linki zwrotne zapewniają stronom internetowym łatwe sposoby na zwiększenie ruchu w wyszukiwarkach i pozycjonowanie w różnych wyszukiwarkach. Jednak tylko wysokiej jakości linki są skuteczne w generowaniu najlepszych w swojej klasie wyników SEO i zwiększaniu ruchu w witrynie.

Odkąd linki zwrotne stały się popularnym sposobem na zwiększenie rankingów SEO witryny , Google zmienił sposób klasyfikowania linków zwrotnych i ich wpływ na rankingi SEO. Oznacza to, że aby teraz tworzyć linki wsteczne, ważne jest, aby właściciele witryn, menedżerowie i redaktorzy pracowali ciężko, aby z czasem organicznie zwiększyć ich linki zwrotne.

Co to są linki zwrotne?

Mówiąc najprościej, link zwrotny, znany również jako  zewnętrzny link zwrotny , ma miejsce, gdy inna witryna zawiera link do Twojej witryny gdzieś w treści. Może to być wpis na blogu, strona usługi lub dowolna inna strona w serwisie WWW. Linki zwrotne są ważne dla SEO, ponieważ ilość autentycznych, wartościowych linków zwrotnych, które posiadasz, wspiera jakość treści w Twojej witrynie.

Jak więc możesz wygenerować linki zwrotne do swojej witryny? Chociaż prawie niemożliwe jest poznanie dokładnego algorytmu używanego przez Google i inne wyszukiwarki do kwalifikowania treści do celów SEO, istnieją pewne sprawdzone metody, których używają najlepsi w swojej klasie właściciele witryn i menedżerowie, aby zwiększyć swoje rankingi SEO i wygenerować prawdziwe linki zwrotne ich stronie internetowej.

Skorzystaj z poniższych wskazówek i wskazówek, aby wygenerować linki zwrotne i zwiększyć obecność swojej witryny w Internecie.

Najlepsze praktyki

1. Pozwól innym przypisywać Ci swoją pracę

Od projektantów stron internetowych, przez copywriterów po przedsiębiorców, ludzie zawsze chcą tworzyć portfolio, aby zaprezentować ich najlepsze i najnowsze prace. Często te portfele zawierają jakieś linki zwrotne do Twojej witryny, dzięki którym widzowie mogą zapoznać się z pracą usługodawcy.

Zezwolenie na linki zwrotne z portfeli nie tylko pomaga wzmocnić działalność osoby, która pomogła Ci ulepszyć Twoją firmę, ale także pomaga Ci pojawiać się wyżej w rankingach wyszukiwania Google  .

2. Opracuj zawartość, którą można udostępniać

Zawartość, którą  można udostępniać, jest właśnie taka – udostępniana; zapewniając Ci możliwość rozpowszechnienia Twojej wiedzy w Internecie i szansę, że Twoja witryna będzie połączona z wieloma stronami internetowymi i platformami. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na stworzenie dobrze zbadanego posta na blogu, praktycznego eBooka czy cennej infografiki, wszelkie udostępnione treści mogą być rozpowszechniane z wezwaniem do działania (CTA), proszącym odbiorców treści o rozpowszechnianie treści według własnego uznania.

Pinterest to kolejny świetny sposób na generowanie linków zwrotnych. Upewnij się, że wszystkie Twoje posty na blogu, studia przypadków, infografiki i wartościowe treści, które można udostępniać, są połączone z Twoją tablicą Pinterest. Jeśli dana osoba uzna Twoją pracę i spostrzeżenia za wartościowe, istnieje szansa, że ​​utworzy link zwrotny podczas publikowania treści w poście na blogu lub na jednej ze swoich stron internetowych.

Początkowy zasięg można uzyskać za pośrednictwem mediów społecznościowych, używając hashtagów i innych metod ukierunkowanej dystrybucji, aby dotrzeć do osób w Twojej niszy.

3. Link zwrotny z Twojej własnej witryny internetowej

Jako kolejną formę udostępnianych treści twórz dobrze zbadane posty, które odsyłają do innych wartościowych treści pasujących do określonej niszy. Na przykład tworzenie wpisów z odliczaniem do ulubionych narzędzi CRM lub blogów podróżniczych umożliwia tworzenie linków do uznanych treści internetowych i stwarza możliwość udostępnienia przez tę szanowaną witrynę Twojego postu i linku do Twojej witryny.

Chodzi o to, aby dać z siebie wszystko, gdy pracujesz nad generowaniem linków zwrotnych, więc dlaczego nie pochwalić produktów, usług lub twórców treści, które pomagają ulepszyć Twoje codzienne życie?

Ponadto możesz zdecydować się na proste  podsumowanie treści,  aby zebrać pomocne porady i wskazówki dotyczące określonego tematu lub koncepcji. W takim przypadku możesz znaleźć aktualne treści za pomocą  Feedly. Feedly pomaga sortować dostępne treści w celu znalezienia artykułów i postów na blogu, które dotyczą określonego tematu lub niszy. Spróbuj raz w tygodniu utworzyć zestawienie treści, aby czytelnicy byli na bieżąco z interesującymi Cię tematami, i pamiętaj, aby odsyłacze do wszystkich wspomnianych witryn internetowych.

4. Napisz więcej postów gości

Wpisy gościnne to jeden z najlepszych sposobów na zaprezentowanie swojej wiedzy branżowej podczas generowania wysokiej jakości linków zwrotnych. Większość witryn i blogów zawiera krótką biografię autora na początku lub na końcu każdego posta, pozostawiając miejsce na linki wsteczne.

Pisanie postów gościnnych nie tylko pozwala wykazać się wiedzą, ale współpraca z innymi pomaga w budowaniu relacji zawodowych i pielęgnowaniu osobowości marki. Docieranie do witryn internetowych z dużą liczbą obserwujących może być przerażające, ale będzie tego warte, jeśli propozycja Twojego bloga dla gości zakończy się sukcesem!

5. Sieć online

Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą internetowym, czy odnoszącym sukcesy właścicielem firmy, prawdopodobnie otrzymałeś tę radę więcej niż raz: networking jest kluczem do sukcesu biznesowego. Teraz sieciowanie weszło do sfery cyfrowej dzięki platformom takim jak LinkedIn i Facebook dla firm.

Networking niesie ze sobą więcej korzyści niż kiedykolwiek, dzięki możliwości wysyłania postów na blogach gości, dzielenia się cennymi treściami, a nawet zgadzania się na umieszczanie linków zwrotnych do witryn internetowych osób, z którymi masz bliskie relacje zawodowe w swojej branży lub niszy.

Networking może być cenny dla wszystkich zaangażowanych osób i umożliwia pracę nad profesjonalną komunikacją i strategią budowania biznesu online.

6. Bądź kreatywny

Jeśli chcesz przyspieszyć proces tworzenia linków zwrotnych, czas wykazać się kreatywnością ze swoimi strategiami. Treści, które można udostępniać, to przedsięwzięcie o wysokiej wartości, przynoszące wysokie zyski, więc dlaczego nie wykorzystać swojej kreatywności, aby rozpocząć nowy projekt i wygenerować linki zwrotne?

Łączenie się z Twoją witryną na różnych platformach mediów społecznościowych jest niezwykle pomocne, ale upewnij się, że używasz tego oszczędnie, zamiast umieszczać linki do swojej witryny w każdym poście, który tworzysz. Jeśli jesteś ekspertem w branży, dlaczego nie wykorzystać całej swojej wiedzy, aby podzielić się pracą, którą wykonałeś dla innych klientów? Studia przypadków i raporty dotyczące wcześniejszych prac lub doświadczeń klientów można swobodnie udostępniać na platformach mediów społecznościowych, demonstrując jednocześnie swoją wiedzę i wartość potencjalnym klientom.

W ten sam sposób, w jaki pozwalasz swoim projektantom i dostawcom usług cyfrowych promować pracę, którą wykonali dla Twojej witryny, możesz poprosić klientów o udostępnienie studium przypadku opracowanego w ich projekcie na ich kontach w mediach społecznościowych. Studia przypadków przydają się również, gdy pracujesz nad zaproszeniem gościa na dużą stronę internetową, ponieważ pokazuje, że naprawdę zależy Ci na swojej pracy i jesteś dumny, że możesz się nią podzielić z innymi.

7. Współpracuj przy projektach kreatywnych

Wspólne wysiłki twórcze to świetny sposób na tworzenie linków zwrotnych do Twojej witryny i jednoczesne dotarcie do szerszej publiczności. Projekty takie jak podcasty stają się coraz bardziej popularne zarówno wśród twórców, jak i właścicieli firm, ponieważ pozwala im dzielić się swoją wiedzą, umieszczając linki z powrotem do ich witryny internetowej w każdym opisie odcinka.

8. Trzymaj się swojej niszy

Nawiązywanie kontaktów i podejmowanie decyzji o wymianie linków zwrotnych może być owocne dla wszystkich zaangażowanych stron, ale tylko wtedy, gdy jest to zrobione dobrze. Poświęć trochę czasu na poznanie specjalisty, jego działalności i tego, jak Twoje treści najlepiej pasują do ich witryny. Na przykład nie ma sensu udostępnianie dogłębnego studium przypadku klienta coachingu na blogu poświęconym rozwojowi przywództwa,   jeśli nie ma bezpośrednich powiązań.

Twoja nisza ma znaczenie podczas tworzenia linków zwrotnych, więc upewnij się, że praktyka udostępniania linków jest zgodna z Twoją niszą, aby zachować czysty „rekord” i poprawić swoje rankingi SEO.

9. Przeprowadzać wywiady i brać udział w rozmowach

Niezależnie od branży, wywiady są przeprowadzane regularnie, aby generować treści, które można udostępniać na stronach internetowych i w publikacjach. Jeśli jesteś dobrym mówcą lub masz czas, aby wpisać przemyślaną odpowiedź na listę sugerowanych pytań do wywiadu, ta taktyka może być dobrym pomysłem na zwiększenie liczby linków zwrotnych do Twojej witryny.

Najważniejszym czynnikiem w tworzeniu linków zwrotnych jest upewnienie się, że każda witryna, z której jesteś połączony, jest tak samo poświęcona wysokiej jakości treściom, jak Ty. Chociaż nie znamy dokładnych kryteriów, które klasyfikują witrynę jako „jakość” lub nie do Google, kilka wartościowych linków zwrotnych może wiele zdziałać, aby poprawić ranking SEO.

Wniosek

Generowanie linków zwrotnych może być żmudnym procesem, ale jeśli poświęcasz się generowaniu wysokiej jakości linków zwrotnych na różnych stronach internetowych i kontach w mediach społecznościowych w swojej niszy, możesz pozostać w „dobrych książkach” Google i doświadczyć wzrostu ruchu w sieci ponad czas.

Pamiętaj, że jakość Twojej własnej witryny internetowej i treści ma duże znaczenie w budowaniu relacji i kultywowaniu profesjonalnych relacji z innymi właścicielami witryn, którzy potencjalnie będą linkami zwrotnymi do Twojej witryny.

Spraw, aby Twoje treści były przydatne i zachęcały do ​​działania, celuj w wysoko oceniane witryny i stale pielęgnuj profesjonalne relacje online, aby generować typy linków zwrotnych, które mogą pozytywnie wpłynąć na ranking SEO.