Bezpieczny WordPress profesjonalisty – kompletny przewodnik.

wordpress

Bezpieczny WordPress profesjonalisty – kompletny przewodnik.

W Internecie krąży wiele dobrych wskazówek, jak zabezpieczyć WordPressa. Niestety wiele z nich nie jest zbyt dobrych, ponieważ nie ma prawdziwego zabezpieczenia WordPressa dzięki prostej instalacji wtyczki. Jest to koncepcja miar, które wzajemnie na sobie bazują. W tym poście pokażę Ci jak sprawić, by Twój WordPress był odporny na wszystko.

Luki bezpieczeństwa WordPress

Wyjaśnijmy ważne pytanie, w jaki sposób WordPress jest głównie hackowany (i może zostać zhakowany).

  1. Bardzo łatwe do zapamiętania i zdecydowanie za krótkie hasła (!)
  2. Przestarzałe wersje WordPressa — z każdą nową wersją ujawniają się luki w zabezpieczeniach starych
  3. Nieaktualne wersje wtyczek — wtyczki mają również rażące luki w zabezpieczeniach.
  4. Ataki brute force na dostęp administratora ad
  5. Brute force ataki na xmlrpc.phpplik
  6. Wstrzykiwanie SQL przez formularze
  7. Dostępne zewnętrznie pliki WordPress

Bezpieczeństwo WordPress zaczyna się od Twojego hasła

Zabezpieczanie WordPressa bez naprawdę dobrego i bezpiecznego hasła na nic się nie zda. Wszystko, co jest łatwe do zapamiętania, jest łatwe do złamania, a to byłoby fatalne w skutkach. Dlatego upewnij się, że masz mocne hasło składające się z liter, cyfr, znaków specjalnych oraz wielkich i małych liter.

Dobre hasło powinno mieć 30 cyfr. Możesz już skorzystać z menadżera haseł w przeglądarce.

Aktualizacje

Prawdopodobnie już czytałeś, że należy aktualizować WordPress i wtyczki na bieżąco. Musisz to zrobić! W przeciwnym razie prosisz o zhakowanie. Ponadto często używane są wtyczki, które są uważane za konsekwentnie niebezpieczne – na przykład Revolution Slider. Nawiasem mówiąc od WordPress 5.5 możesz automatycznie aktualizować wtyczki.

Ataki brute-force

Tutaj próbujesz uzyskać dane dostępowe. Czasami wypróbowuje się tysiące odmian nazw użytkowników i haseł. Ataki te zawsze kończą się sukcesem, ponieważ nazwa użytkownika to zazwyczaj admin, a hasło jest krótkie i łatwe do zapamiętania.

Często przeprowadzany jest również atak na xmlrpc.phpplik, który służy na przykład do publikowania wpisów za pośrednictwem poczty e-mail. Ten plik zapewnia również pełny dostęp do strony internetowej.

Wstrzykiwanie SQL przez formularze

Podejmowane są próby wstrzyknięcia złośliwego kodu do niezabezpieczonych formularzy (a także bezpośrednio w wierszu adresu przeglądarki). Jeśli to się powiedzie, odwiedzający Twoją witrynę zostaną zainfekowani wirusami i trojanami, po prostu wywołując witrynę. Zauważysz to tylko wtedy, gdy Twój usługodawca hostingowy wyłączy witrynę lub Google usunie stronę z indeksu.

Pliki WordPress dostępne z zewnątrz

Nie każdy host internetowy ma bezpieczną konfigurację swoich pakietów hostingowych lub serwerów. Czasami pliki WordPress są dostępne z zewnątrz. Popularnymi celami są tutaj install.phpa także wp-config.php.

Bezpieczny WordPress – Wszystko jest w Twoich rękach.

Uważając na powyższe kwestie Twoja witryna internetowa będzie cieszyć się długim, sprawnym, a co najważniejsze bezpiecznym działaniem. Jeśli chciałbyś, aby Twoja witryna była bezpieczna lub masz jakieś pytania, skontaktuj się z Nami!