Jak wykluczyć spamowe linki zwrotne?

Jak wykluczyć spamowe linki zwrotne?

Linki zwrotne są niezbędne dla SEO witryny – nic dziwnego, to nieśmiertelne stwierdzenie i cenny segment stale dyskutowanych tematów dotyczących optymalizacji witryny. Ale co z niepotrzebnymi linkami zwrotnymi – w skrócie, spamowymi linkami zwrotnymi?

Spamowe linki zwrotne nie są czymś, co ostatnio pojawiło się w branży cyfrowej. Ludzie doskonale zdają sobie sprawę z tej podejrzanej taktyki SEO, która może w krótkim czasie obniżyć ocenę dowolnej witryny przez Google.

Pozyskiwanie i dawanie linków zwrotnych – obie są niezbędnymi praktykami do poprawy SEO witryny. Ale często nieświadomie dziwisz się odsyłaczom spamowym, co jest dużym problemem, ponieważ ta jedna rzecz może manipulować ogólnym rankingiem Twojej witryny.

Ale jak możesz trwale usunąć spamowe linki zwrotne ze swojej witryny? Zanim odpowiemy, lepiej zrozumiemy spamowe linki zwrotne.

Co to są spamowe linki zwrotne?

Mówiąc prościej, każdy nieistotny link w Twojej witrynie to spam zwrotny, który można zidentyfikować tylko dzięki analizie linków zwrotnych Twojej własnej witryny.

Oto wyselekcjonowana lista linków zwrotnych spamu, z którymi nigdy nie chciałbyś łączyć swojej witryny z:

 • linków z „nieautoryzowanych witryn”
 • linków z ukaranych domen
 • linków z katalogów linków
 • linków z niepowiązanych stron internetowych (w dużych ilościach)

Jednak lista źródeł może być długa, ale ten artykuł ma na celu dać ci najlepsze możliwe wyjście z tego stale rozwijającego się problemu ze stronami internetowymi.

Jak zatrzymać spamowe linki zwrotne? – Szczegółowy przewodnik

Jeśli chcesz usunąć spamowe linki zwrotne ze swojej witryny, rozważ podjęcie tych niezbędnych kroków.

Zidentyfikuj źródło linku

Najpierw musisz przeprowadzić analizę linków zwrotnych i zaokrąglić całe źródło spamu. Możesz skorzystać z narzędzi premium, takich jak Ahref, SEMRush i Moz, które są bestią w znajdowaniu spamowych linków zwrotnych w podróży.
Każde narzędzie prawdopodobnie da ci inny pomysł na linki zwrotne spamu, ale nie ma się czym martwić. Wszystkie te narzędzia są łatwe w użyciu i zapewniają szczegółowy przegląd linków zwrotnych i witryny za nimi.

Sporządź listę toksycznych domen

Wyeksportuj wszystkie zidentyfikowane źródła linków zwrotnych spamu i sporządź listę wszystkich tych domen, zwłaszcza tych z niską oceną domeny (DR) i źródłami linków zwrotnych, które znajdą się na Twojej liście priorytetów. Ponieważ po tym poprosisz ich o usunięcie linków zwrotnych spamu prowadzących do Twojej witryny.

Zidentyfikuj i usuń

Usuń wszystkie linki, które nie są związane z Twoją witryną, ale upewnij się, że nie usuwasz niewłaściwego linku. Nie wszystkie linki z niską oceną domeny (DR) są niezbędne, aby być linkami zwrotnymi spamu. Poszukaj dalej i spróbuj znaleźć podejrzane linki.

Musisz najpierw skontaktować się z właścicielem witryny, aby zgłosić prośbę o usunięcie linku zwrotnego. Na szczęście jeśli znajdziesz dane kontaktowe witryny, proces będzie nieco łatwiejszy. Ale jeśli nie widzisz żadnych danych kontaktowych, lepiej skorzystać z pomocy WHOIS Domain Lookup – jednego z najlepszych programów do wyśledzenia właściciela domeny.

Jeśli nadal nie możesz znaleźć danych kontaktowych właściciela, połącz się z firmą hostingową tej witryny.

Skorzystaj z pomocy Google Disavow Tool
Jeśli nic nie wyjdzie, ostatnim i najskuteczniejszym sposobem, który nigdy Cię nie zawiedzie, będzie Google Disavow Tool. Jeśli chcesz trwale usunąć link, który psuje ranking Twojej witryny i wpływa na wydajność SEO , skorzystaj z tej opcji. Ale jak działa to narzędzie? Udostępniliśmy krótki samouczek na ten temat.

Jak zrzec się linków zwrotnych?

Każda witryna ma dostęp do Google Webmaster lub Search Console, które są uważane za skarbnicę cennych informacji o witrynie. Nic dziwnego, że narzędzie Disavow można znaleźć tutaj.

 1. Po prostu przejdź do narzędzia Google Disavow Tool lub wyszukaj go w Google.
 2. Zanim wejdziesz do narzędzia Disavow, upewnij się, że wybrałeś właściwe konto.
 3. Pobierz listę stron spamowych, które już znalazłeś na liście powyżej i utwórz plik tekstowy (*.txt)
 4. Prześlij to i utwórz plik tekstowy (*.txt) w narzędziu Disavow
 5. Zrzeczenie się linków i Google Search Console nie będą już wyświetlać wszystkich tych domen na Twoim koncie
  Ostatnie słowaOprócz narzędzia Disavow możesz również skorzystać z narzędzi premium, takich jak narzędzie SEMRush do linków Disavow. Niemniej jednak robienie tego bezpośrednio z Google Search Console jest bardziej niezawodne.