WooCommerce – możliwości wtyczki

woocommerce

WooCommerce – możliwości wtyczki

WooCommerce to wtyczka typu open source do handlu elektronicznego dla WordPress.

Dlaczego warto wybrać WooCommerce?

WooCommerce aktualnie stała się jedną z najpopularniejszych wtyczek w technologii e-commerce. Według danych BuiltWith na dzień dzisiejszy wtyczka ta posiada 29% rynku, co ważne ta liczba wzrosła o 9% w porównaniu z danymi z poprzedniego roku (dane z dnia 30.12.2020 r. w porównaniu z danymi z dnia 03.04.2019 r.). Świadczy to o tym, że wtyczka ta rozwija się w zawrotnym tempie i nie zamierza przestać.

Jedną z największych zalet wtyczki WooCommerce jest fakt, iż wtyczka ta jest oprogramowaniem open-source. Dzięki temu możemy dowolnie dostosować funkcjonowanie wtyczki do własnych potrzeb. Tworząc nowe funkcjonalności, nie naruszamy praw autorskich oraz nie poniesiemy w związku z tym żadnych obciążeń finansowych. Ponadto wtyczka posiada bardzo obszerną dokumentację, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej atrakcyjną opcją.

Kolejną zaletą wtyczki jest fakt, iż z uwagi na jej popularność jest bardzo dobrze zoptymalizowana pod kątem SEO. Sklep internetowy z taką optymalizacją wraz z pozycjonowaniem firmy Dizajnersi będzie posiadał wysoką pozycję w wyszukiwaniach.

Innym udogodnieniem jest ciągły rozwój i dostosowywanie wtyczki do realiów sprzedaży internetowej, posiada ona pełne tłumaczenie na język polski. Umożliwia doinstalowanie często darmowych rozszerzeń integrujących WooCommerce z rodzimymi usługami kurierów, płatnościami, usługami księgowymi oraz magazynowymi.

Szablony

Stosunkowo trudno oszacować ilość gotowych szablonów kompatybilnych z wtyczką WooCommerce, jednakże u największych dostawców motywów statystyki wyglądają następująco:

Dokumentacja

Dokumentacja WooCommerce posiada informacje dla laika, jak i dla osoby zaawansowanej. Zasoby dostępne w dokumentacji są podzielone na różne kategorie, w zależności od tego, do czego chcemy ich użyć podczas tworzenia sklepu internetowego. Niektóre zasoby to narzędzia i biblioteki, które usprawniają proces tworzenia. Inne to pisemne przykłady oraz przewodniki. Ponadto wtyczka posiada własne forum, na którym można uzyskać pomoc programistyczną. Bardzo często zdarza się, że ktoś inny zadał już to samo pytanie. Możesz również zadać swoje pytanie na kanale #developers w Community Slack. Jest także możliwość skontaktowania się z bezpośrednimi twórcami wtyczki za pomocą formularza kontaktowego. Zasoby zawierają dokumentację niskiego poziomu dotyczącą funkcji, bibliotek, rozszerzeń i innych elementów architektury WooCommerce. Warto użyć ich jako odniesienia podczas tworzenia rozszerzeń lub integracji.