e-commerce

Content Marketing w E-Commerce

Ciekawisz się, czym dokładnie jest content marketing w e-commerce? Od czasu rozwoju technologii cyfrowych, a zwłaszcza w wyniku pandemii, handel online stał się nieodłączną częścią naszego życia. Zakupy przez internet przynoszą wiele korzyści, ale to, czego brakuje w porównaniu do tradycyjnego handlu detalicznego, to osobiste doradztwo. Dotychczas informacje, porady, wsparcie, inspiracja i animacja wydawały się działać tylko w bezpośrednim kontakcie w sklepie stacjonarnym. Jednak teraz istnieje rozwiązanie dla każdego sklepu internetowego – content marketing. Choć nie jest to nowy wynalazek, content marketing w e-commerce podnosi sklepy internetowe na nowy poziom, stając się niezastąpionym narzędziem.

Przyjrzyjmy się bliżej content marketingowi w e-commerce i zobaczmy, na czym polega, dlaczego zyskuje coraz większe znaczenie, jakie korzyści przynosi i jak dokładnie działa. Na koniec, naszym ekspertom ds. treści przedstawiamy kilka cennych wskazówek.

CO TO JEST MARKETING TREŚCI?

Content marketing, w prostych słowach, polega na planowaniu, tworzeniu, publikowaniu i promowaniu wysokiej jakości treści. Te treści znajdują swoje miejsce na stronach produktów, blogach lub innych obszarach Twojego sklepu internetowego i mają na celu informowanie, doradzanie, zabawianie i zachęcanie odwiedzających, potencjalnych klientów i klientów. Tradycyjnie content marketing służył zwiększaniu zasięgu, budowaniu linków, poprawianiu pozycji w wyszukiwarkach i generowaniu leadów. Jednak content marketing w e-commerce skupia się również na inicjowaniu interakcji, takich jak zakupy czy rezerwacje, jednocześnie nie zapominając o tradycyjnych celach.

Content marketing w e-commerce towarzyszy klientom na każdym etapie ich podróży zakupowej, dostarczając im wartościowych informacji w odpowiednim momencie, tak aby czuli się wsparci przez cały czas. Content marketing staje się Twoim bestsellerem. To wystarczający powód, aby poświęcić odpowiednio dużo czasu na jego rozwijanie. Dzięki nieograniczonym możliwościom content marketingu masz wyraźną przewagę nad tradycyjnym handlem. Możesz zadbać o swoich klientów również po zakończeniu transakcji i przekształcić ich w lojalnych nabywców na dłuższą metę, podczas gdy w przypadku sklepu stacjonarnego klienci często znikają po dokonaniu zakupu i nie wracają.

DLACZEGO CONTENT MARKETING W E-COMMERCE?

Klienci odwiedzający Twój sklep internetowy często nie są gotowi od razu dokonać zakupu. Zamiast tego przychodzą, aby poszukać informacji, zapoznać się z ofertą i dowiedzieć się więcej. Niezależnie od tego, czy są zainteresowani konkretnym produktem, usługą, Twoim portfolio czy innymi ofertami. W dzisiejszym świecie marketingu treści nie możemy zaniedbywać jakości i trwałości. Zwłaszcza trwałość zyskała na znaczeniu w ostatnich latach i stała się kluczowym czynnikiem wpływającym na decyzje zakupowe.

Kluczem jest tworzenie treści, które naprawdę oferują wartość dodaną dla odwiedzających. W ten sposób możemy skutecznie wpływać na ich decyzje zakupowe i zmniejszyć liczbę porzuconych koszyków. Dzięki content marketingowi możemy stworzyć idealną sytuację, w której odtwarzamy doświadczenie zakupowe znane z tradycyjnego sklepu stacjonarnego. Ważne jest, aby tworzyć emocjonalnie zaangażowane treści, które w połączeniu z wysokiej jakości zdjęciami i filmami tworzą wyraziste obrazy w umysłach klientów. Przy pisaniu zawsze musimy myśleć z perspektywy klienta. Poprzez ciekawy i dopasowany do naszej grupy docelowej content marketing możemy objąć prowadzenie w wyścigu internetowym.

JAKIE SĄ ZALETY CONTENT MARKETINGU?


Podsumowując, marketing treści pełni rolę osobistego doradcy dla Twoich potencjalnych klientów, wspierając ich w każdym punkcie kontaktu za pomocą wartościowych treści. Jeśli zdołasz stworzyć sensowne, kompleksowe i wartościowe treści, dopasowane do grupy docelowej, będziesz mógł czerpać korzyści z licznych zalet content marketingu.

Jednak należy podkreślić, że wysokiej jakości i skuteczny content marketing nie powstaje z dnia na dzień i nie jest tworzony bez zaangażowania. W obecnych czasach, gdzie jesteśmy bombardowani ogromną ilością informacji, użytkownicy nie są już zainteresowani nieadekwatnymi opisami, bezwartościowymi wpisami na blogach czy tekstami porad zbyt mocno zoptymalizowanymi pod kątem SEO.

Teraz przyjrzyjmy się zaletom content marketingu:

 1. Tworzysz niepowtarzalne doświadczenia zakupowe.
 2. Zwiększasz czas, jaki użytkownicy spędzają na Twojej stronie.
 3. Podnoszysz poziom satysfakcji klientów.
 4. Wysokiej jakości porady przyczyniają się do zwiększenia wskaźnika konwersji.
 5. Zmniejszasz liczbę zwrotów.
 6. Entuzjastyczni odbiorcy treści pomagają w odciążeniu obsługi klienta.
 7. Twoja witryna zdobywa większą uwagę.
 8. Otrzymujesz więcej pozytywnych recenzji.
 9. Klienci zaczynają polecać Cię automatycznie.

CO JEST POTRZEBNE DO SKUTECZNEGO CONTENT MARKETINGU?

Jeszcze niedawno priorytetem przy tworzeniu treści było pytanie: Co wyszukiwarki chcą przeczytać? Jednak wraz z naszym coraz większym zaangażowaniem w świat cyfrowy, to kredo content marketingu uległo zmianie, stawiając teraz pytanie: Co odwiedzający chce przeczytać? Rozwój content marketingu jako narzędzia optymalizacji dla wyszukiwarek przekształcił go w konsultanta, co oznacza, że treść, jej umiejscowienie i integracja słów kluczowych muszą być dokładnie przemyślane. Poniżej przedstawiamy esencję tego zagadnienia.

TEKSTY KATEGORII

Wielu sklepów internetowych oferuje szeroki wybór produktów, dlatego te same lub podobne produkty są grupowane w kategorie w celu zachowania przejrzystości i struktury. Gdy odwiedzający trafia na stronę kategorii, teksty kategorii mają za zadanie dostarczyć informacji na temat tego, czego mogą się spodziewać od poszczególnych produktów. Treści na tej podstronie mają na celu pobudzenie apetytu na więcej, wywołanie ciekawości i jednocześnie budowanie zaufania. Ostatecznie odwiedzający nie powinien dłużej zwlekać z przeglądaniem Twojego sklepu internetowego. Przynajmniej taki jest cel naszego zespołu ds. marketingu treści. Dodatkowo, za pomocą ukierunkowanego retargetingu w e-commerce, możesz przypominać gościom o Twoich produktach lub usługach po opuszczeniu Twojego sklepu internetowego.

Ważne: Umieszczaj kluczowe informacje na górze strony, a bardziej szczegółowe treści na końcu strony lub w rozkładanym polu. Nie zapomnij również o trafnych słowach kluczowych!

OPISY PRODUKTÓW

Potencjalni nowi klienci przechodzą ze strony kategorii lub bezpośrednio na strony produktów, gdzie napotykają wysokiej jakości opisy produktów, które informują, przekonują, pobudzają i nawet tworzą potrzeby. Podczas pisania opisu produktu zawsze skup się na wartości, jaką dostarcza on odwiedzającemu. Zastanów się, jakie pytania mogą się pojawić w związku z danym produktem, jak może on poprawić życie, jakie korzyści oferuje oraz jakie oczekiwania ma klient. Pozwól tym myślom płynąć i uzupełnij tekst produktu wskazówkami dotyczącymi użytkowania i pielęgnacji.

Nasze wskazówki dotyczące content marketingu dotyczące opisów produktów:

 1. Zawsze pisz z perspektywy klienta.
 2. Dopasuj treść do grupy docelowej.
 3. Używaj symbolicznego języka.
 4. Wyróżnij cechy i funkcje w formie punktów.
 5. Stosuj krótkie zdania.
 6. Wybieraj proste sformułowania.
 7. Wykorzystuj profesjonalne obrazy lub filmy.
 8. Dodawaj linki do dalszych, szczegółowych informacji.

Jeśli chodzi o content marketing, istnieje jedna rzecz, której należy unikać: kopiowanie opisów produktów od producenta, jeśli oferujesz produkty innych firm. Tworzy to tzw. „duplikat treści”, co jest surowo karane przez Google. Możesz jednak wykorzystać te informacje jako podstawę do tworzenia własnych treści. Przy optymalizacji zawsze zaczynaj od swoich bestsellerów.

BLOGI I CZASOPISMA

Link ze strony produktu może prowadzić do posta na blogu lub artykułu w czasopiśmie. W tych treściach udostępniasz odwiedzającym różnorodne i interesujące informacje na określone tematy. Twój blog i czasopismo są miejscem, gdzie odwiedzający mogą znaleźć wyczerpujące informacje na temat specjalistycznych dziedzin związanych z Twoją ofertą. Artykuły na blogu i w czasopismach służą przede wszystkim przekazywaniu wartościowej wiedzy. Jednak, będąc w środowisku e-commerce, możesz strategicznie umieszczać kilka linków do produktów w dobrze przemyślanych i przekonujących tekstach. W ten sposób wykorzystujesz emocje, które pojawiają się u czytelników podczas lektury.

Nie należy lekceważyć korzyści bloga w content marketingu:

 1. Ukierunkowana komunikacja.
 2. Wydłużony czas spędzony na stronie.
 3. Poprawa pozycjonowania w wynikach wyszukiwania.
 4. Lepsza informacja i wiedza u klientów.
 5. Zwiększenie ruchu na stronie.
 6. Rozszerzenie zasięgu dotarcia.
 7. Pozyskanie stałych czytelników.

FAQ

„Często zadawane pytania” i „FAQ” (Frequently Asked Questions) to potężne narzędzia serwisowe w ramach content marketingu, które nie powinny być ignorowane. Klienci często mają wiele pytań dotyczących Twojego produktu lub usługi, zarówno odnoszących się do samego produktu, jak i warunków wysyłki. Zbierz te pytania i stwórz swoje własne FAQ. Korzyści z tego są wielorakie: Twoi goście mogą znaleźć informacje i otrzymać natychmiastową odpowiedź na swoje pytania, niezależnie od godzin obsługi. To z kolei odciąża dział obsługi klienta w skoncentrowany sposób.

Przykładowe pytania, które mogą znaleźć się w często zadawanych pytaniach:

 • Czy oferujecie darmową wysyłkę?
 • Czy mogę płacić za pomocą PayPal?
 • Jak korzystać z produktu?
 • Czy składniki są odpowiednie dla wegan?
 • Czy materiał jest wykonany z naturalnych włókien?
 • Jak zdobyć wyróżnienie wyszukiwania dla mojego content marketingu?

W przeciwieństwie do FAQ, można również wykorzystać glosariusz lub encyklopedię do krótkiego i zwięzłego wyjaśnienia najważniejszych terminów technicznych związanych z Twoim produktem. Są one idealne do stosowania wewnętrznych linków.

PODSUMOWANIE

Dzięki content marketingowi ożywiasz cyfrowego doradcę klienta i zapewniasz przygodową podróż po swoim sklepie internetowym, która pozostawia mało miejsca na pytania bez odpowiedzi. Jeśli Twoi klienci wciąż mają pytania, Twój FAQ dostarczy gotowych i właściwych odpowiedzi. Brzmi obiecująco, prawda? Zgadzamy się z Tobą! Wykorzystaj content marketing, aby prowadzić odwiedzających do miejsca docelowego i ułatwić im podjęcie decyzji zakupowych.

Nie zapominaj o potencjale, jaki niesie ze sobą skuteczny content marketing. Jesteśmy agencją SEO i chętnie Cię wspieramy! Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego.

content

Jak tworzyć unikalne treści?

Być może już spotkałeś się z terminem „duplikat treści” lub nawet miałeś (nieprzyjemne) doświadczenia z tak zwanymi „duplikatami treści”. Duplikaty treści mogą stanowić poważny problem dla pozycjonowania strony w wynikach wyszukiwania Google. Gdy Google wykryje zduplikowane treści, strona może zostać ukarana przez wyszukiwarkę poprzez obniżenie jej pozycji w rankingach lub nawet całkowite usunięcie z indeksu. O ile treść nie jest uznana za „unikalną”, może to zagrażać Twojemu sukcesowi online. Dlatego bardzo ważne jest identyfikowanie i unikanie duplikatów treści.

Ale jak można znaleźć i rozpoznać duplikaty treści oraz jak się przed nimi zabezpieczyć? Nasi eksperci SEO udzielili szczegółowych odpowiedzi na te pytania poniżej.

CO TO JEST ZDUPLIKOWANA TREŚĆ?

Zduplikowana treść to treść w tym samym języku, która pojawia się identycznie lub prawie identycznie na różnych stronach internetowych. Oznacza to, że treść jest dostępna pod różnymi adresami URL lub występuje kilkakrotnie w obrębie tej samej domeny. Duplikaty treści dotyczą nie tylko całych tekstów, ale także większych jednostek treści.

W przypadku zduplikowanych treści można rozróżnić te, które są tworzone wewnętrznie. Warto zauważyć, że te same teksty w różnych językach nie są uznawane za zduplikowane treści przez Google. Podobnie jest w przypadku cytatów, tekstów prawnych i cytowanych fragmentów.

W większości przypadków duplikaty treści powstają nieświadomie. Operatorzy witryn często nawet nie zdają sobie sprawy, że powielają treści. Jednak istnieją również przypadki celowego tworzenia duplikatów treści w celu manipulacji wynikami wyszukiwania. Zdecydowanie odradza się takie próby optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, ponieważ wcześniej czy później Google zidentyfikuje i ukarze powielone treści. Ponadto, takie działania rzadko przynoszą wartość dodaną dla użytkowników, co może negatywnie wpłynąć na wizerunek firmy lub marki.

JAK POWSTAJE DUPLIKAT TREŚCI?


Tworzenie duplikatów treści może być dość skomplikowane i wieloaspektowe. Przyjrzyjmy się przykładowi, który ilustruje, jak łatwo można stworzyć zduplikowane treści. Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep internetowy, który sprzedaje produkty od różnych hurtowników. Każdy hurtownik dostarcza ci tekstowe opisy produktów, które są identyczne dla wszystkich sprzedawców. Ty umieszczasz te opisy na swojej stronie produktu, podobnie jak inni sprzedawcy, tworząc tym samym zduplikowane treści. Oczywiście, w takiej sytuacji trudno będzie konkurować z innymi stronami w rankingach wyszukiwarek.

Ponadto, zduplikowane treści mogą powstać w różnych innych sytuacjach, na przykład:

 • Posiadasz kilka adresów URL, z i bez prefiksu „www”, prowadzących do tej samej strony.
 • Ta sama treść jest dostępna pod różnymi parametrami.
 • Nastąpiło przeniesienie domeny, gdzie stara i nowa domena mają identyczną zawartość.
 • Istnieją wersje drukowane poszczególnych stron.
 • Strony kategorii zawierają elementy listy stron.
 • Treści i teksty są skopiowane z zewnętrznych serwisów, np. opisy produktów.
 • Powiązane witryny posiadają identyczną treść.
 • Wersja mobilna witryny zawiera te same treści.

To tylko kilka sposobów, w jakie nieumyślnie tworzone są zduplikowane treści dla Google i innych wyszukiwarek. Teraz pojawia się pytanie: dlaczego w ogóle powinieneś unikać tworzenia takich duplikatów, skoro wydaje się, że nie jesteś w stanie temu zapobiec?

DLACZEGO NALEŻY UNIKAĆ POWIELANIA TREŚCI?

W ramach swojej listy kontrolnej UX, Google stara się zapewnić, że wyniki wyszukiwania zawierają jak najbardziej wartościowe i trafne informacje dla użytkowników. W tym celu regularnie aktualizuje swoje algorytmy i kryteria oceny stron internetowych. Roboty Google indeksują treści stron, biorąc pod uwagę różne czynniki rankingowe i oceniając je za pomocą swojego algorytmu. Jednym z głównych celów tych procesów jest indeksowanie i wyświetlanie w wynikach wyszukiwania tylko stron posiadających unikalną treść.

Gdy filtrowanie wstępne Google wykryje zduplikowane treści, wyszukiwarka nie jest w stanie dokładnie określić, która z dwóch stron jest bardziej istotna. Takie sytuacje mogą prowadzić do wahania w pozycji strony w rankingach. Ponadto, Google zastrzega sobie prawo do obniżenia pozycji stron zawierających zduplikowane treści lub nawet całkowitego usunięcia ich z indeksu, według własnego uznania.

JAK UNIKNĄĆ POWIELANIA TREŚCI WEDŁUG GOOGLE?

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć powielania treści:

 1. Twórz unikalne teksty, które są wartościowe dla czytelników. Nie kopiuj żadnych innych treści, nawet jeśli masz na to zgodę, na przykład w przypadku opisów produktów.
 2. Jeśli zmieniasz domenę, skonfiguruj przekierowanie, aby przekierować użytkowników na odpowiednie podstrony.
 3. Używaj tych samych linków wewnętrznych i zapewnij spójność wewnętrznych struktur linków.
 4. Dopasuj treści do odpowiednich domen językowych. Na przykład, teksty w języku niemieckim powinny być umieszczone na stronach .de lub .com.
 5. Wykorzystaj tag kanoniczny, aby zminimalizować powielanie treści. Tag kanoniczny informuje wyszukiwarki, że dana strona nie powinna być indeksowana, gdy istnieją różne wersje adresów URL prowadzących do tej samej treści.
 6. Możesz również użyć metatagu „noindex”, aby zablokować indeksowanie niektórych stron. Jeśli inni partnerzy wykorzystują Twoje treści, poproś ich o zastosowanie tego metatagu, aby zapobiec indeksowaniu przez wyszukiwarki.
 7. Regularnie sprawdzaj swoje treści, aby wykryć podobieństwa. Jeśli dwa artykuły na blogu zawierają podobne informacje, zastanów się, jak można je skrócić lub rozszerzyć, aby uniknąć powielania treści.
 8. Nie publikuj stron testowych publicznie. Zachowaj je jako prywatne, aby uniknąć ich indeksowania przez wyszukiwarki.
 9. Podsumuj teksty na dole strony i dostarcz linki do dalszych informacji. Na stronach kategorii i tagów zazwyczaj wystarczą krótkie zwiastuny artykułów, które prowadzą do pełnych treści.

Teraz masz wiedzę na temat tego, czym jest powielanie treści, jak je wykrywać i jak go unikać. Jeśli masz jakiekolwiek pytania, jesteśmy gotowi służyć Ci pomocą w zapobieganiu powielaniu treści i tworzeniu unikalnych i interesujących treści dla Twoich odwiedzających. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz dalszej pomocy.

seo

Idealna strategia SEO dla lepszego rankingu w Google


Chciałbyś zwiększyć swoją obecność w świecie digitalu, zwiększyć widoczność i zasięg swojej działalności, zdobyć trwałe i istotne pozycje w rankingu Google oraz skutecznie zwiększyć konwersję na Twojej stronie internetowej? Twoje marzenia mogą się spełnić dzięki solidnej i dobrze przemyślanej strategii SEO.

Skoncentrowana na celu strategia SEO stanowi fundament Twojego sukcesu w świecie cyfrowym i umożliwia bezpośrednią komunikację z Twoją grupą docelową. Ale czym tak naprawdę jest strategia SEO, jakie podstawowe elementy zawiera i jak wygląda w praktyce? To ekscytujące pytania, na które znajdziesz odpowiedź poniżej.

CZYM JEST STRATEGIA SEO?

Strategia SEO to kompleksowy plan działań mających na celu zoptymalizowanie Twojej witryny internetowej pod kątem wyszukiwarek, takich jak Google. W skrócie, chodzi o dostosowanie Twojej strony do wymagań algorytmów wyszukiwarki, aby zdobyć lepsze pozycje w wynikach organicznych.

Strategia SEO zawsze zaczyna się od analizy status quo. Wyznaczanie celów i analiza konkurencji to również ważne elementy profesjonalnej strategii SEO. Ale o tym za chwilę.

Ostatecznie można powiedzieć, że strategia SEO to narzędzie do planowania, które strategicznie umieszcza witrynę wysoko w wynikach wyszukiwania Google.

CO ZAWIERA STRATEGIA SEO?

Strategia SEO jest podzielona na kilka podrzędnych elementów, które są równie ważne:

 • Analiza aktualnego stanu (np. rankingi Google, indeksowanie, technologia itp.)
 • Definicja celu
 • Określenie grupy docelowej i analiza grupy docelowej
 • Analiza konkurencji
 • Badanie słów kluczowych i strategia słów kluczowych
 • Planowanie treści i tworzenie planu redakcyjnego
 • Planowanie wdrożenia
 • Ocena
 • Optymalizacja

Strategia SEO jest zawsze opracowywana indywidualnie dla każdego klienta iw ścisłej współpracy. Rezultatem jest dostosowana koncepcja SEO, zdolna do osiągnięcia następujących celów:

 • większa widoczność
 • ulepszone rankingi
 • bardziej stabilne strony (np. kiedy są aktualizacje)
 • wyższy zakres
 • więcej uwagi
 • wyższa jakość doświadczenia użytkownika
 • zwiększony ruch
 • więcej konwersji, takich jak sprzedaż lub potencjalni klienci

Podstawowe elementy strategii SEO obejmują:

 1. Badanie słów kluczowych: Wyszukiwanie i analiza słów kluczowych, które są istotne dla Twojej branży i są często używane przez Twoją grupę docelową w wyszukiwarkach. Wybieranie odpowiednich słów kluczowych pozwoli Ci zoptymalizować zawartość witryny.
 2. Optymalizacja na stronie: Poprawa struktury i zawartości Twojej witryny, aby była bardziej zrozumiała dla wyszukiwarek. Dotyczy to m.in. zoptymalizowania tytułów stron, opisów meta, treści i nagłówków.
 3. Budowanie linków: Tworzenie strategii budowania linków, czyli zdobywanie wartościowych linków z innych witryn internetowych do Twojej. To pomoże w zwiększeniu autorytetu Twojej strony w oczach wyszukiwarek.
 4. Optymalizacja prędkości ładowania strony: Upewnienie się, że Twoja witryna jest szybka i responsywna, aby zapewnić pozytywne doświadczenie użytkownikom i zadowolenie wyszukiwarek.
 5. Tworzenie wartościowej treści: Publikowanie wysokiej jakości i wartościowej treści na Twojej witrynie, która przyciągnie użytkowników i zbuduje zaangażowanie. To pomoże w pozyskaniu naturalnych linków i poprawi pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

Pamiętaj, że strategia SEO to proces długoterminowy, który wymaga cierpliwości, ciągłej analizy i optymalizacji. Jeśli skutecznie wdrożysz dobrze przemyślaną strategię SEO, możesz osiągnąć zauważalne rezultaty, zwiększając widoczność, ruch na stronie i konwersję, co przyczyni się do sukcesu Twojego biznesu online.

NA CZYM SKUPIA SIĘ STRATEGIA SEO?

Strategia SEO działa na różnych poziomach i w różnych obszarach serwisu. Dlatego strategia SEO jest ważna dla zwiększenia liczby odwiedzających. W ostatecznym rozrachunku głównym celem wysokiej pozycji w Google jest większa liczba wejść i lepszy ruch. Podstawą tego jest widoczność i zasięg. Dwa podstawowe elementy do zaplanowania i osiągnięcia dzięki strategii SEO.

Po uzyskaniu ruchu w witrynie ważne jest, aby współczynnik odrzuceń był jak najniższy. Możesz to zrobić, oferując odwiedzającym technicznie funkcjonalną, łatwą w obsłudze i dobrze skonstruowaną stronę z ekscytującą zawartością. Celem jest zaspokojenie potrzeb Twojej grupy docelowej i spełnienie ich oczekiwań.

W tym kontekście należy również wspomnieć o wydłużeniu pobytu, ponieważ środkami strategii SEO nie tylko chcesz zapobiec „odskoczeniu”, ale także zwiększyć długość pobytu. Im dłużej odwiedzający się rozgląda i uzyskuje informacje od Ciebie, tym większe prawdopodobieństwo konwersji, co oznacza, że ​​osiągnęliśmy już cel końcowy dobrze przemyślanej strategii SEO.

Jeśli masz duży przepływ odwiedzających, mniej skoków i dłuższy pobyt, przekształcenie potencjalnego klienta w klienta jest w zasięgu ręki. Interakcja odwiedzającego jest ostatecznym celem każdej strategii SEO. A co najlepsze: jeśli wszystkie wymienione czynniki zostały zoptymalizowane ze strategią SEO, Google również pozytywnie oceni Twoją witrynę, a Twoje rankingi automatycznie wzrosną.

JAK WYGLĄDA STRATEGIA SEO?

Strategia SEO zaczyna się od przemyślanego przygotowania i odnotowania aktualnego stanu. Weź pod uwagę techniczne aspekty swojej witryny, takie jak czas ładowania, stabilność witryny, obecność na urządzeniach mobilnych, indeksowanie, uporządkowane dane, struktura witryny i nawigacja. Przyjrzyj się także treściom (i zduplikowanym treściom), rankingom słów kluczowych, odczuciom użytkowników, trendom ruchu i intencjom wyszukiwania użytkowników. Dopiero po zarejestrowaniu sytuacji wyjściowej będziesz w stanie określić odpowiednie cele w kolejnym kroku.

Podczas definiowania celu strategii SEO pojawia się pytanie, co tak naprawdę chcesz dzięki niej osiągnąć. Ważne jest, aby strategia SEO wspierała Cię w projekcie w znaczący sposób i nie oznaczała niepotrzebnej dodatkowej pracy, ponieważ dobrze ugruntowana strategia SEO wymaga czasu i cierpliwości.

Kiedy już zapiszesz swoje cele na papierze, spraw, aby były one mierzalne. Aby móc ocenić rzeczywiste korzyści ze strategii SEO, potrzebujesz solidnych liczb. Osiąga się to za pomocą tak zwanych KPI lub Key Performance Indicators. Obejmuje to na przykład współczynnik konwersji, który porównuje odwiedzających do liczby transakcji. Odpowiednie dane można znaleźć w narzędziach analitycznych, takich jak Google Analytics .

W kolejnym kroku strategii SEO masz do czynienia z konkurencją, aby z jednej strony móc ocenić, gdzie stoisz na rynku, a z drugiej wyczuć najważniejsze rzeczy w swoim otoczeniu i rozpoznać co ceni twoja grupa docelowa. Mówiąc o grupie docelowej. Określenie grupy docelowej i analiza grupy docelowej są również częścią tej części strategii SEO. Kim są Twoi klienci? Jakie mają życzenia, marzenia i cele oraz jakie wyzwania stoją przed nimi? W procesie możesz wykorzystać ankiety lub badania do stworzenia persony zakupowej, czyli szczegółowego opisu „idealnego klienta”.

Po części „teoretycznej” przechodzi się do praktyki. Czas na badanie słów kluczowych w strategii SEO. W tym celu szukasz odpowiednich słów kluczowych, które Twoja grupa docelowa wprowadza do Google, aby znaleźć rozwiązanie istniejącego problemu. W takim przypadku rozwiązanie to znajdziesz na swojej stronie internetowej. Dzisiejsze badanie słów kluczowych może być dość złożone i należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Wysoka liczba wyszukiwań już dawno przestała być kryterium optymalizacji strony pod odpowiednie słowo kluczowe. Najpóźniej w tym momencie warto pomyśleć o pozostawieniu strategii SEO ekspertowi takiemu jak my, renomowanej agencji SEO Dizajnersi. Wspólnie przeprowadzimy Cię przez wszystkie etapy strategii SEO i naprawdę zapewnimy Ci przewagę w Google. Nie,

Ale wróćmy do strategii SEO. Po zidentyfikowaniu odpowiednich słów kluczowych następnym krokiem jest skonfigurowanie strategii treści. Tutaj określasz, jakie treści chcesz utworzyć dla jakich wyszukiwanych haseł i kiedy je opublikować. Na końcu znajduje się plan redakcyjny z kolorową mieszanką tekstów SEO, artykułów na blogu, opisów produktów, newsletterów itp. Ważne: Jeśli masz już treści na swojej stronie, ważne jest, aby przyjrzeć się im z bliska. Może treść można zoptymalizować, rozszerzyć lub lepiej usunąć.

Ostatecznie każda profesjonalna strategia SEO obejmuje regularną ocenę i optymalizację. Jeśli jednak strategia SEO działa, nie jest to powód do podniesienia stóp. Ponieważ w cyfrowym świecie wszystko jest nieustannie unowocześniane, należy regularnie sprawdzać status quo i w razie potrzeby dostosowywać strategię SEO. Dzięki temu zawsze jesteś o krok przed konkurencją.

artificial-intelligence-gf2dd99533_1280

Kto wygra wojnę wyszukiwarek? Google czy Bing?

Każdy, kto pracuje w jakikolwiek sposób w marketingu online, widział ogromne postępy, jakie poczynił AI ChatGPT. Obecnie toczy się otwarta bitwa między Microsoft Bing a Google o dominację w wyszukiwaniu AI. Moim zdaniem jest to bardzo duża bitwa PR, która nie będzie miała wiele wspólnego z dalszymi poszukiwaniami. Zawsze lubię być kimś, kto zagląda w kryształową kulę i analizuje rozwój wydarzeń – jako historyk też uczyłem się tego systematycznie – więc dzisiaj dostajesz moje trzy grosze w temacie „AI i wyszukiwarki”. Wszystko sprowadza się do zadawania właściwych pytań, a odpowiedzi przyjdą same!

Jaki jest status AI i Google?

Sztuczna inteligencja, zwana także AI, została wykorzystana w wyszukiwarkach Google już od 2015 roku. Jako podstawowa technologia używana jest Rankbrain, która jest stosowana głównie do wewnętrznego przetwarzania haseł wyszukiwanych przez użytkowników, w celu dostarczania lepszych wyników. Jednakże, Google zaczyna coraz bardziej korzystać z AI w celu zapewnienia wysokiej jakości wyników i w innych obszarach. Konkurent Bing od Microsoftu również rozwija swoją technologię AI i teraz posiada startup AI w swoich szeregach, który zapewnia bardzo dobre wyniki.

ChatGPT to również sztuczna inteligencja, która jest łatwa w obsłudze dzięki swojemu interfejsowi czatu. Jest w stanie pisać teksty, streszczać je i odpowiadać na pytania w sposób, który na pierwszy rzut oka nie różni się od ludzkiej odpowiedzi.

Dlaczego Google dopiero teraz ogłosił funkcję wyszukiwania AI?

Google jest bardzo skupione na zadowoleniu użytkowników, ponieważ nawet niewielka liczba złych wyników wyszukiwania może skłonić ich do zmiany i pozostania z konkurencją. To byłby katastrofalny wynik dla Google, którego firma chce uniknąć. Jednym z największych problemów dla wyszukiwarek jest zwracanie nieprawidłowych lub niewłaściwych odpowiedzi, co może skutkować poważnym uszczerbkiem na reputacji.

Ci, którzy korzystają z ChatGPT, mogą zauważyć, że odpowiedzi zawsze brzmią dobrze, ale czasami mogą być całkowicie błędne, zwłaszcza jeśli pytanie jest już błędne. Google od dawna dba o ostrożność, szczególnie od czasu wprowadzenia polecanych fragmentów, aby uniknąć błędnych odpowiedzi, które mogą zaszkodzić reputacji wyszukiwarki.

Teraz Microsoft Bing posuwa się do przodu z imponującymi ogłoszeniami i przykładami. Bing chce przejąć udział w rynku od Google i atakuje na nawyk, który zatrzymuje użytkowników w Google. Google musiał odpowiedzieć na te wyzwania, a zatem zaprojektowano BARD, rzekomy odpowiednik sztucznej inteligencji Bing. Firma Google czuje się pod presją i musi działać, ponieważ przewaga technologiczna, jaką miałby Bing nad Google, byłaby pierwszą od dłuższego czasu. Nawet jeśli sztuczna inteligencja jest niedojrzała, Bing może już wykorzystać ją do dużej kampanii PR, aby przyciągnąć użytkowników od Google.

Jak dobre będzie wyszukiwanie?

Z punktu widzenia Google konieczne jest podjęcie działań, aby zachować swoją pozycję lidera na rynku wyszukiwarek internetowych. Jednocześnie, jako CEO, nie chce się poświęcać jakości wyników wyszukiwania dla zwiększenia zysków. Dlatego chciałby zapewnić przynajmniej to, co ma Bing – czyli wysoką jakość wyszukiwania. Niemniej jednak, obie wyszukiwarki nie będą w stanie zaoferować użytkownikom idealnych wyników wyszukiwania. Jest jeszcze jeden ważny czynnik, który często jest pomijany w rozmowach o sztucznej inteligencji.

A co z możliwościami obliczeniowymi?

Google napotyka na duże trudności z indeksowaniem stron napisanych w JavaScript, ponieważ taki kod pochłania wiele zasobów. Każde zapytanie musi być obliczane na żywo, co oznacza dla Google wydatek miliardów dolarów, a także potrzebę utrzymywania rozległych centrów danych na całym świecie, w celu radzenia sobie z poprzednimi zapytaniami.

Choć sztuczna inteligencja jest już stosowana w celu zwalczania dezinformacji, to problemem jest skalowanie takiej technologii. Wyszukiwanie wymaga ogromnej mocy obliczeniowej, co odczuwamy również w ciągłym obciążeniu ChatGPT. Gdyby sztuczna inteligencja była używana do wszystkich wyszukiwań, proces ten mógłby się całkowicie załamać. Dodatkowo większość użytkowników oczekuje szybkich odpowiedzi, co w przypadku sztucznej inteligencji jest czasochłonne.

Co nas czeka?

Obie wyszukiwarki, Google i Bing, będą próbować prezentować sztuczną inteligencję w sposób efektywny dla mediów, ale w rzeczywistości nie jesteśmy jeszcze gotowi na prezentowanie wyników na dużą skalę. Google ma duże problemy z indeksowaniem JavaScript, co pochłania dużo zasobów, a każde zapytanie jest obliczane na żywo, co kosztuje Google miliardy dolarów. Sztuczna inteligencja byłaby wbudowana wszędzie dawno temu, gdyby nie istniał problem skalowania.

Możliwości sztucznej inteligencji są obiecujące, ale w praktyce nadal istnieją wyzwania. Na przykład, sztuczna inteligencja będzie musiała udzielać właściwych odpowiedzi i unikać błędnych odpowiedzi, co jest szczególnie ważne w przypadku skomplikowanych zapytań. Ponadto Google będzie musiało rozsądnie wykorzystać moc obliczeniową i zmieścić się w budżecie.

Możliwe, że w przyszłości Google wprowadzi „Google Premium”, za który trzeba zapłacić, aby skorzystać z zaawansowanej sztucznej inteligencji, otwierając tym samym nowe źródła dochodu. Jednak wprowadzenie sztucznej inteligencji na dużą skalę potrwa dłużej niż kilka miesięcy. W międzyczasie sztuczna inteligencja będzie stopniowo zagnieżdżać się we wszystkich obszarach poszukiwań, ale będzie to wymagało czasu i wysiłku ze strony Google.

W dłuższej perspektywie, użytkownicy będą bardziej skłonni do oczekiwania na odpowiedź, jeśli sztuczna inteligencja będzie w stanie udzielić właściwej odpowiedzi na skomplikowane zapytania. Wyzwania dla Google to: udzielanie właściwych odpowiedzi i unikanie błędnych odpowiedzi. Po drugie, aby rozsądnie wykorzystać moc obliczeniową i zmieścić się w budżecie – bo i to jest ograniczone. A więc: sztuczna inteligencja nadejdzie, ale nie tak szybko, jak mogłoby się wydawać.”

tekst-seo

Tworzenie tekstu SEO: najlepszy przewodnik „zrób to sam”!

Teksty SEO mają na celu osiągnięcie wysokiej pozycji w Google poprzez zapewnienie jak największej korzyści użytkownikom. Innymi słowy, tekst, który cieszy nie tylko czytelnika, ale i wyszukiwarkę. Teksty SEO to teksty internetowe, które oprócz tytułów zgodnych z SEO zawierają również pewne słowa kluczowe SEO, które powtarzają się kilka razy w tekście. Gęstość słów kluczowych SEO powinna wynosić od 1 do 2 procent. Oznacza to, że słowo kluczowe SEO pojawia się od 100 do 200 razy w tekście o długości 10 000 znaków. Jeśli słowo kluczowe SEO jest używane zbyt często, nazywa się to „upychaniem słów kluczowych” i może mieć negatywne konsekwencje dla rankingu. I odwrotnie, słowo kluczowe SEO, które jest wymieniane zbyt mało, również nie wspiera rankingu. Istnieją różne rodzaje tekstów SEO: opisy produktów, artykuły na blogach czy artykuły z aktualnościami. Wszystkie mają jedną wspólną cechę: ich treść musi być unikatowa – ponieważ Google nie znosi plagiatu! Pisząc teksty SEO należy zatem zawsze zwracać uwagę na kilka podstawowych zasad, aby dzięki mocnym tekstom SEO osiągnąć wysoką pozycję w Google z własną stroną internetową.

Co to jest tekst SEO?

Teksty SEO to teksty internetowe, które mają na celu osiągnięcie wysokiej pozycji w Google poprzez zapewnienie jak największej korzyści użytkownikom. Innymi słowy, tekst, który cieszy nie tylko czytelnika, ale i wyszukiwarkę. Teksty SEO muszą być dobrze napisane i zoptymalizowane pod kątem słów kluczowych, aby mogły być łatwiej znalezione przez Google i inne wyszukiwarki. Ponadto teksty SEO powinny być aktualizowane, aby nadal spełniały potrzeby użytkowników i wyszukiwarek. Stosując się do tych wskazówek, możesz mieć pewność, że Twoje teksty SEO będą zarówno skuteczne, jak i przyjazne dla użytkownika.

Aby Twój tekst dobrze radził sobie z Google, ważne jest przestrzeganie kilku wskazówek SEO. Algorytm Google obejmuje wiele czynników, które oznaczają, że tekst jest odpowiedni dla jego użytkowników. Między innymi kompletność treści i rozmieszczenie słów kluczowych. Jest więc kilka rzeczy, które musisz zrobić, aby Twój tekst został uznany za dobry przez wyszukiwarkę.

Nie ma znaczenia, czy piszesz artykuł na bloga, opis produktu czy poradnik. Celem jest zawsze zrozumienie i wysoka pozycja w Google. Tak więc dobrym pierwszym krokiem jest zapoznanie się z podstawami SEO i pamiętanie o nich podczas tworzenia kopii. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że Twój tekst zobaczy jak najwięcej użytkowników.

Pisanie SEO jest sztuką i nauką samą w sobie. Oczywiście możesz po prostu wrzucić słowa kluczowe do tekstu i mieć nadzieję na najlepsze, ale jest o wiele więcej, aby zwrócić uwagę wyszukiwarek. Oprócz kompletności treści ważne jest również prawidłowe umieszczenie słów kluczowych. Oznacza to używanie ich w tytule, nagłówkach iw samej treści, ale też nie przesadzaj. Pisanie SEO jest sztuką i nauką samą w sobie. Oczywiście możesz po prostu wrzucić słowa kluczowe do tekstu i mieć nadzieję na najlepsze, ale przyciągnięcie uwagi wyszukiwarki to znacznie więcej. Oprócz kompletności treści ważne jest również prawidłowe umieszczenie słów kluczowych. Oznacza to używanie ich w tytule, nagłówkach iw całym tekście, ale bez przesady. Jeśli piszesz tekst, który chcesz mieć wysoką pozycję w Google, musisz po prostu pamiętać o SEO. Jeśli piszesz tekst, który ma znaleźć się wysoko w Google, to wszystko, co musisz zrobić, to SEO.

Co charakteryzuje udane teksty SEO?

W optymalizacji pod kątem wyszukiwarek istnieją pewne czynniki, które charakteryzują tekst SEO jako „dobry”.

Zorientowanie na użytkownika

Udane teksty SEO oferują wartość dodaną, ponieważ są idealnie dopasowane do użytkownika i jego potrzeb . Oznacza to, że dostarczają one dokładnie takich informacji, jakich użytkownik potrzebuje w swojej konkretnej sytuacji . Jeśli więc użytkownicy chcą wiedzieć, jak złożyć regał, dobrze wykonany tekst wyjaśni im to w formie instrukcji krok po kroku.

Optymalizacja motywu

Czasy, kiedy teksty SEO były przeładowane jak największą liczbą słów kluczowych (wyszukiwanych haseł) i mutowane w niekończące się pustynie tekstowe, już dawno minęły. Google jest teraz w stanie rozpoznawać powiązania związane z treścią bez powtarzania kluczowego terminu w co drugim zdaniu.

Z tego powodu teksty SEO muszą być przede wszystkim zoptymalizowane tematycznie i napisane w zrozumiały sposób. Chociaż słowa kluczowe są nadal niezbędne dla wyszukiwarki, można je łatwo zastąpić synonimami lub dostosować gramatycznie.

Poprawność

Dokładność treści jest ważnym czynnikiem rankingowym dla Google i niezbędna dla czytelników. Dotyczy to każdego tekstu, ale w szczególności tematów mogących mieć wpływ na stan zdrowia lub sytuację finansową danej osoby.

Unikalne treści

Google nie lubi oglądać kopii z innych witryn, dlatego Twoje treści muszą być unikalne w taki czy inny sposób. Albo wprowadzając nowe metody i terminy albo stosując indywidualne sformułowania.

Po co mi teksty SEO na mojej stronie?

Teksty SEO stanowią lwią część dobrych treści. Google pracuje głównie z rozpoznawaniem tekstu i ocenia trafność witryny na podstawie czytelnej treści, która się na niej znajduje.

Algorytm coraz lepiej rozpoznaje przydatne strony, które oferują użytkownikom wartość dodaną i odpowiednio je pozycjonuje.

Dobre teksty SEO to także lukratywny sposób na zwiększenie widoczności w sieci i wygenerowanie większej liczby potencjalnych klientów dla Twojej oferty.

Czy chcesz więc tworzyć dobre i przyjazne dla użytkownika treści, które ludzie faktycznie czytają? Tak? Tak więc przyjrzyjmy się teraz bliżej temu zagadnieniu.

Krok po kroku: Jak nauczyć się pisać doskonałe teksty SEO

Teraz nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. W naszym kompleksowym przewodniku dajemy Ci wiedzę potrzebną do optymalnego planowaniapisania i projektowania tekstu.

Krok 1: Badania

Każdy tekst SEO zaczyna się od szeroko zakrojonych badań i zbioru materiałów na Twój temat. A oto jak to zrobić:

Wybierz typ tekstu

Najpierw musisz wyjaśnić, jaki rodzaj tekstu zamierzasz napisać.

Istnieją różne formaty tekstu SEO , takie jak:

 • Posty na blogu, które dogłębnie rzucają światło na dany temat i mogą być również zaprojektowane jako porady lub wskazówki.
 • Listy i wypunktowania, które przedstawiają najważniejsze punkty na dany temat.
 • Strony docelowe, które koncentrują się na konkretnej ofercie i mają na celu konwersję (zakup). To tutaj przedstawiasz wszystkie argumenty, które są istotne dla Twojego produktu lub usługi.
 • Raporty z testów konkretnych produktów, które podkreślają wszystkie zalety i wady oferty.
 • Treść PDF (np. oficjalna księga), która stanowi traktat techniczny na dany temat i jest oferowana do pobrania.

Musisz także odróżnić teksty aktualne (np. artykuły prasowe) od treści „evergreen” , czyli treści, które zmieniają się niewiele lub prawie wcale (np. instrukcje). Te pierwsze muszą być aktualizowane znacznie częściej niż te drugie.

Szukaj słów kluczowych

Słowa kluczowe to wyszukiwane terminy, za pomocą których użytkownicy znajdują informacje na określony temat. Tak więc, zanim zaczniesz pisać, musisz przeprowadzić szeroko zakrojone badanie słów kluczowych.

Czemu? Ponieważ badanie słów kluczowych pokazuje, jakich terminów używają użytkownicy do wyszukiwania i jak często to robią w każdym miesiącu (liczba wyszukiwań).

Masz kilka opcji badań. Możesz skorzystać z narzędzi takich jak Google Keyword Planner. Można tam szybko zobaczyć wszystkie dane dotyczące słowa kluczowego, takie jak wspomniana wcześniej liczba wyszukiwań i trudność słowa kluczowego. Wartość od 0 do 100 wskazuje, jak trudno jest konkurować z tym słowem kluczowym. Więc ilu konkurentów chce uszeregować dla tego samego słowa kluczowego.

WSKAZÓWKA: Jeśli trudność słowa kluczowego jest wysoka (30 lub więcej), możesz spojrzeć na pierwsze trzy strony wyników dla swojego słowa kluczowego i sprawdzić, które inne słowa kluczowe są nadal używane. Te zwykle mają niższy poziom trudności.

Przykład: Jeśli chcesz pozycjonować się na słowo kluczowe „sweter”, nie będziesz miał łatwo, ponieważ niezliczone strony i sklepy internetowe optymalizują swoją zawartość pod to słowo kluczowe.

Tutaj lepiej wybrać tak zwane słowo kluczowe z „długim ogonem”. Słowa kluczowe z długiego ogona odnoszą się do bardziej szczegółowych tematów niszowych . Na przykład słowem kluczowym dla słowa „spodnie” będzie „brązowe sztruksowe spodnie”.

Możesz także skorzystać z sugestii wyszukiwania Google . Po prostu wpisz słowo kluczowe w pasku wyszukiwania i zobacz sugerowane hasła. Te terminy nie tylko dostarczają propozycji słów kluczowych , ale także wskazują, jakich informacji szukają użytkownicy.

Po znalezieniu głównego słowa kluczowego najlepiej jest znaleźć odpowiednie drugorzędne słowa kluczowe, które uzupełniają temat. Tutaj również najlepiej jest skorzystać z automatycznych podpowiedzi wyszukiwania lub powiązanych zapytań. Znajdują się one na dole strony wyników wyszukiwania.

Zidentyfikuj zamiar wyszukiwania

Intencja wyszukiwania, z jaką ktoś wprowadza wyszukiwane hasło jest bardzo ważna. Więc jeśli wyszukujesz „przepis na ciasteczka z kawałkami czekolady”, Twoim zamiarem wyszukiwania jest prawdopodobnie „Chcę sam zrobić ciasteczka z kawałkami czekolady, więc potrzebuję przepisu”.

Google klasyfikuje strony internetowe, które spełniają dany cel wyszukiwania, jako szczególnie trafne i nagradza je dobrym rankingiem.

Miej więc świadomość czego może chcieć użytkownik wpisując słowo kluczowe i postaraj się to przekazać w swoim artykule.

Analiza konkurencji

W tym momencie ważne jest, aby dowiedzieć się, jak Twoi konkurenci radzą sobie z tematem. Wpisz swoje hasło w pasku wyszukiwania Google i spójrz na najlepsze wyniki wyszukiwania dla swojego słowa kluczowego.

Dzięki zebranym notatkom masz już pomysł, jak przygotować własne treści. Zwróć szczególną uwagę na to, czy Twoi konkurenci o czymś nie zapomnieli i uwzględnij to w swoim tekście. Dzięki temu zawsze jesteś o krok przed konkurencją.

Krok 2: Utwórz strukturę tekstu

Masz dużo zebranych informacji, ale co teraz? W końcu chcesz wszystko zintegrować, ale nie przytłoczyć użytkowników. Najwyższym priorytetem jest tutaj: Stworzenie przejrzystej struktury, ponieważ aby tekst zachwycił użytkownika, musi się on szybko w Nim odnaleźć.

Najlepiej ułożyć tekst w klasyczne trzy jednostki, które znasz ze szkoły: wstęp – rozwinięcie – zakończenie.

 • Wprowadzenie: Zaintryguj i przykuj uwagę odbiorców: w czym problem? Co ma do tego czytelnik? Jak możesz rozwiązać problem?
 • Rozwinięcie: Tutaj przedstawiasz rozwiązanie problemu, rozsądnie podzielone na kroki lub jako listy.
 • Podsumowanie: Podsumowanie najważniejszych aspektów. Ewentualnie wezwanie do działania, czyli prośba do czytelników.

Sformułuj odpowiednie nagłówki

Zawsze dziel informacje na znaczące nagłówki i podtytuły, aby czytelnicy mogli łatwiej poruszać się po tekście.

Układ nagłówków musi być logiczny i musi dokładnie przekazywać to, co ma być przeczytane w każdym akapicie. Później są one częścią przejrzystego spisu treści .

Te nagłówki są później częścią przejrzystego spisu treści, który ułatwia czytelnikom odnalezienie się.

Główny nagłówek możesz napisać na początku lub na końcu procesu pisania. Ważne jest, aby nagłówek wzbudził zainteresowanie i obiecywał korzyść dla czytelnika. Upewnij się, że nagłówek nie jest zbyt długi i nadal odzwierciedla to, co jest zawarte w tekście.

Utwórz wstępną strukturę tekstu z najważniejszymi nagłówkami i śródtytułami. Pomoże ci to później w orientacji.

W tym momencie powinieneś mieć swoją strukturę i informacje, które zebrałeś do tej pory, zatwierdzone przez kierownictwo lub planistę treści . Może to wypełnić wszelkie luki i dać wskazówki. Po tym możesz zacząć pisać.

Krok 3: Napisz ostateczny tekst SEO

Teraz czas na pisanie. Dzięki zebranym informacjom i odpowiedniej strukturze ten krok będzie teraz dla Ciebie prostszy.

Zwróć uwagę na styl pisania

Nieocenione znaczenie dla Twoich użytkowników ma to, aby tekst można było czytać łatwo i płynnie. Stosując się do kilku zasad, możesz sprawić, że Twój tekst będzie łatwy do odczytania:

 • Nie pisz długich, zawiłych zdań. Przejdź do rzeczy i bądź precyzyjny.
 • Konstrukcje pasywne są długie i trudne do odczytania.
 • Niejasne opisy wprowadzają czytelnika w błąd. Składaj konkretne oświadczenia.
 • Nie przesadzaj z obcymi słowami, ale używaj terminów, które są łatwe do zrozumienia. Jeśli używasz obcych słów, natychmiast je wyjaśnij. Ktoś, kto już na samym początku ma do czynienia z mnóstwem niezrozumiałych słów nie będzie chciał czytać dalej.
 • Zaangażuj czytelnika, zwracając się do niego bezpośrednio w tekście (np. zadając pytania).

Wstaw słowa kluczowe

Oczywiście musisz również umieścić słowa kluczowe w tekście. Ale nie przesadzaj i unikaj upychania słów kluczowych (nadmiernego używania słów kluczowych).

W przeszłości jako punkt odniesienia dla tekstów SEO stosowano tak zwaną gęstość słów kluczowych. Wskazuje to, jaki procent tekstu stanowią słowa kluczowe. Problem polega na tym, że duża gęstość słów kluczowych ma przede wszystkim służyć wyszukiwarce i pogarsza czytelność.

Istnieje jednak kilka praktycznych zasad umieszczania słów kluczowych :

 • W nagłówku H1
 • W nagłówkach H2 i H3
 • W pierwszych 100 słowach
 • W tagu alt obrazów
 • W tytule meta
 • W metaopisie
 • W tekstach linków wewnętrznych i zewnętrznych

Zawsze preferuj naturalną czytelność. Ważne jest, aby Google rozumiał kontekst. Możesz to również zrobić, używając synonimów i terminów ogólnych.

Krok 4: Popraw i zaprojektuj

Po utworzeniu tekstu nie należy publikować go tego samego dnia. Oznacza to, że ryzykujesz, że nie rozpoznasz już wadliwych obszarów.

Najlepiej zostawić tekst na dzień lub dwa po jego utworzeniu i dopiero wtedy przystąpić do jego poprawiania.

Popraw swój tekst

Teraz, gdy Twój tekst odpoczął przez jakiś czas, zacznij go poprawiać. Ten krok zamienia wstępną wersję roboczą w docelowy tekst.

 • Sprawdź swój tekst pod kątem luk w treści i logicznych argumentów. Nie bój się skracać fragmentów, które są zbędne. Powinieneś także podzielić zdania, które są zbyt długie, aby poprawić czytelność.
 • Teraz jest też czas na wymyślenie chwytliwego nagłówka, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
 • Wyeliminuj niepotrzebne słowa wypełniające i słowa powtarzające się. Wszystko, co niepotrzebnie wydłuża tekst, usuwaj.
 • Nie zapomnij też uruchomić sprawdzania pisowni nad tekstem, aby naprawdę pozbyć się wszelkich błędów. Ewentualnie możesz zatrudnić kogoś innego do korekty.

Przed publikacją porównaj ponownie swój tekst z najlepszymi rankingami.

Krok 5: Opublikuj i przejrzyj

Po utworzeniu tekstu nie dotarłeś jeszcze do końca. Teraz czas na publikację. Zastanów się, na jakich platformach i w jaki sposób chcesz reklamować swoje treści (np. przez Google Ads).

WSKAZÓWKA : Szczególnie pomocne jest stworzenie planu redakcyjnego dla blogów. Tam możesz dokładnie określić, kiedy który artykuł powinien przejść do trybu online.

Tekst SEO nie jest statycznyMusisz regularnie sprawdzać i optymalizować swoje treści.

Dzięki śledzeniu pozycji możesz sprawdzić, jak Twoja obecność online wypada na tle konkurencji. Specjalne narzędzia, takie jak Google Ranking Check, są odpowiednie do sprawdzania aktualnej pozycji witryny w rankingu . Możesz natychmiast zobaczyć, gdzie znajduje się Twoja strona i czy potrzebujesz dalszej optymalizacji.

Wniosek

To prawda, tworzenie tekstów SEO może być żmudne. Dzięki profesjonalnym badaniom i odpowiedniej strukturze tekstu możesz jednak znacznie ułatwić sobie pracę.

Oto podsumowanie najważniejszych dla Ciebie rzeczy:

 • Postaw się na miejscu swoich użytkowników i twórz treści dopasowane do nich.
 • Twój tekst SEO musi urzekać czytelników i oferować jak największe korzyści pod względem treści.
 • Postaw na prostotę i ułatw czytelnikom czytanie tekstu.
 • Regularnie sprawdzaj swoje teksty nawet po publikacji i doskonal swój styl.

Jeśli przestrzegasz tych punktów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby Twój tekst SEO odniósł sukces.

certyfikat-ssl

Darmowy certyfikat SSL

Już od 2014 roku bezpieczne szyfrowanie stron internetowych jest dla Google czynnikiem rankingowym. Niezbędna certyfikacja domeny jest kosztowna, a przede wszystkim czasochłonna. Dzięki Let’s Encrypt istnieje teraz urząd certyfikacji, który wydaje certyfikaty dla zaszyfrowanych stron internetowych w większości automatycznie, a co najważniejsze bezpłatnie.

Let’s Encrypt to inicjatywa mająca na celu pełne szyfrowanie całej sieci WWW. Usługa jest oferowana przez organizację non-profit Internet Security Research Group (ISRP), która jest wspierana przez sponsorów, takich jak Mozilla, Akamai, Cisco, Google Chrome, Facebook, IdenTrust lub organizacja pozarządowa Electronic Frontier Foundation (EFF).

CO ROBI HTTPS?

Mówiąc metaforycznie, do DNA internetu należy zdolność wszystkich („podłączonych”) urządzeń do komunikowania się ze sobą. Urządzenia (komputer, smartfon itp.) wykorzystują do tego wyznaczone protokoły. Sieć WWW opiera się na protokole HyperText Transfer Protocol, w skrócie HTTP. Witryny internetowe są w zasadzie dokumentami hipertekstowymi, które są dostarczane z serwera internetowego do zainteresowanego użytkownika (przez przeglądarkę).

Jeśli witryna nie jest zaszyfrowana, osoby trzecie mogą przeglądać i manipulować danymi wymienianymi między użytkownikiem końcowym a serwerem sieciowym w postaci zwykłego tekstu, uzyskując dostęp do sieci LAN lub WLAN – co jest możliwe na różne sposoby.

W protokole HTTPS wymieniane dokumenty są szyfrowane, dzięki czemu tylko komputer (a dokładniej przeglądarka) użytkownika oraz serwer WWW, na którym znajduje się strona internetowa, może odczytać te informacje. Do tego szyfrowania wykorzystywane są protokoły TLS, znane również pod poprzednią nazwą SSL (secure sockets layer). Samo szyfrowanie TLS/SSL nie wystarcza jednak do bezpiecznej wymiany danych, ponieważ teoretycznie dostęp do nich mogą mieć również osoby nieupoważnione.

W związku z tym wymagana jest trzecia, niezależna instytucja, potwierdzająca faktyczne zaufanie do wyświetlanej strony internetowej. (Staje się to jasne, gdy wyobrażamy sobie możliwe nadużycie: na przykład replikowana strona może udawać faktyczną witrynę banku lub sklepu XY w celu uzyskania poufnych danych). Ta niezależna instytucja to tzw. urząd certyfikacji (CA). Let’s Encrypt to dokładnie to: urząd certyfikacji, który nadaje domenom certyfikaty HTTPS (certyfikaty x.509).

Użytkownik zauważa szyfrowane połączenie po prostu przez wypisany tag HTTPS w wierszu adresu oraz symbol klucza podświetlony na zielono, który można kliknąć, a następnie podaje informacje o urzędzie certyfikacji.

JAK TESTUJE LET’S ENCRYPT, CZY DOMENA JEST BEZPIECZNA?

Właściciele witryn, którzy chcą uzyskać certyfikat HTTPS od Let’s Encrypt, muszą zarejestrować się w urzędzie certyfikacji na swoim serwerze i zażądać podpisanego certyfikatu dla domeny.

Let’s Encrypt następnie przydziela serwerowi WWW zadanie, które musi rozwiązać. Jeśli informacja zwrotna jest zgodna z Let’s Encrypt, postrzega to jako potwierdzenie, że serwer sieciowy faktycznie kontroluje domenę i zarządza nią. Domena jest weryfikowana, gdy tylko klucz prywatny serwera WWW zostanie utworzony z czynnikiem inicjującym (Nonce) urzędu certyfikacji i zostanie podpisany. Certyfikat ten można od teraz sprawdzać przy każdym wywołaniu połączenia HTTPS za pomocą podpisanego klucza Let’s Encrypt i identyfikować serwer WWW.

DLACZEGO CERTYFIKATY HTTPS FIRMY LET’S ENCRYPT SĄ OGRANICZONE CZASOWO?

Jak każdy inny certyfikat SSL/TLS, certyfikaty Let’s Encrypt są ograniczone czasowo. Tak samo jest z dostawcami komercyjnymi, ale u nich, w zależności od rodzaju certyfikatu, czas zwykle waha się od jednego do pięciu lat. Let’s Encrypt chciałby osiągnąć dwie rzeczy w tym skróconym okresie czasu:

 1. Aby szybciej walczyć z wszelkimi nadużyciami
 2. Zwiększenie nacisku na automatyzację procesu certyfikacji

W tej chwili certyfikat należy zainicjować ręcznie. Jak tylko wszystkie procesy uruchomią się automatycznie, termin ma zostać skrócony nawet do 30 dni. Odnowienie certyfikatu odbywa się wtedy oczywiście automatycznie.

google-video

Optymalne linkowanie wewnętrzne ᐅ kompletny przewodnik.

Często zapomina się o optymalizacji linków wewnętrznych, lecz dzięki naprawdę dobremu linkowi wewnętrznemu możesz bezpośrednio wpływać na swoje pozycje w rankingu w Google. Siła optymalnego linkowania wewnętrznego może mieć niesamowite efekty. 

Różnica między linkami zwrotnymi, a linkami wewnętrznymi

Linki zwrotne zwiększają widoczność domeny, linki wewnętrzne zwiększają ranking słowa kluczowego.

Czy możesz w to uwierzyć? Powinieneś to wypróbować. Dzięki naprawdę dobrze przemyślanemu i optymalnemu pod względem SEO linkowaniu wewnętrznemu możesz bezpośrednio określić pozycję słowa kluczowego w rankingu. Większość najwyższych pozycji dla moich słów kluczowych w witrynie agencji powstała w ten sposób. Im więcej linków wewnętrznych otrzymuje strona, tym ważniejsza jest klasyfikowana przez Google i tym lepsze będą rankingi tych słów kluczowych.

Jeśli postarasz się o naprawdę dobre artykuły, zdecyduje to o tym, czy Twoje rankingi nie tylko zostaną osiągnięte w krótkim okresie, ale czy pozostaną na stałe.

Oczywiście nie dzieje się to z dnia na dzień – nic nie działa z dnia na dzień w optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.

Na szybkie sukcesy SEO zwykle czeka się bardzo długo.

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek na stronie wymaga czasu.

Jeden z wieloletnich ekspertów SEO firmy Google powiedział, co następuje:

Pierwsze sukcesy SEO stają się widoczne dopiero od czterech miesięcy do roku.
–  Maile Ohye, Google

Optymalne wewnętrzne linkowanie SEO: lepsze niż kupowanie linków zwrotnych!

A może wolisz kupić linki zwrotne?

Wszyscy mówią o optymalizacji poza stroną. Prawie każda agencja SEO doradzi Ci zakup przyzwoitych linków zwrotnych, aby widoczność Twojej domeny gwałtownie wzrosła, a Ty szybciej uzyskasz dobre rankingi słów kluczowych.

Nowe słowa kluczowe mają szybszy ranking. Oczywiście liczba natywnych słów kluczowych w wyszukiwarce Google również rośnie i wiele osób wchodzi na Twoją stronę i zwiększa ruch, al sam ruch uliczny jest dla ciebie bezużyteczny. Potrzebujesz kwalifikowanego ruchu, potrzebujesz gości, których naprawdę chcesz – tych, którzy chcą kupić Twoje produkty lub skorzystać z Twoich usług.

Do kwalifikowanego ruchu można dotrzeć dokładnie na dwa sposoby:

 1. Rozpoczynasz kampanię Google Adwords (nowość: Google Ads) – droga
 2. Lub tworzysz strategię optymalnego linkowania wewnętrznego SEOtania

Jeśli naprawdę nie potrzebujesz szybko kwalifikowanego ruchu odwiedzających, ponieważ musisz żyć z dochodów z nowego sklepu internetowego, wybierz opcję drugą.

Czy na pewno chcesz kupić linki zwrotne?

Zdecydowanie odradzam. Moja agencja SEO również nie oferuje tej usługi. I nie bez powodu.

Jest to niezgodne z wytycznymi Google dla webmasterów. Uwierz mi, Google coraz lepiej rozpoznaje kupione linki i naturalnie wygenerowane linki zwrotne. Wcześniej czy później Google rozpozna, czy Twoje linki zwrotne zostały kupione, czy nie.

Może to szybko doprowadzić do ręcznych środków, a w najgorszym przypadku Twoja witryna może nawet zostać usunięta z rankingu. Więc moja rada dla ciebie: nie rób tego .

Dobra treść automatycznie tworzy dobre linki zwrotne

Najcenniejsze linki zwrotne to te, które otrzymujesz w prezencie. Jeśli publikujesz naprawdę dobre treści, które oferują prawdziwą wartość dodaną dla użytkownika, linki zwrotne przychodzą automatycznie. Ponadto naprawdę dobra treść tworzy również stale rosnącą widoczność Twojej domeny. 

Optymalizacja linkowania wewnętrznego: wskazówki

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to opracować strategię wewnętrznego linkowania. To nie zadziała bez strategii. Najpierw sprawdź wymagania. Dopiero gdy to zostanie spełnione, reszta też będzie działać. Oto krótka lista kontrolna tego, co należy zrobić:

 • Przeprowadź obszerne badanie słów kluczowych dla najważniejszych stron/postów.
 • Sprawdź swoją treść: czy treść naprawdę odpowiada na każde pytanie użytkownika? Czy temat został potraktowany kompleksowo?
 • Zoptymalizuj treść w oparciu o zbadane słowa kluczowe. Nie przesadzaj z gęstością słów kluczowych .
 • Twórz treści, które są zawsze aktualne
 • Utwórz tabelę Excel dla swojego projektu .
 • Zanotuj strony z adresem URL i słowa kluczowe, dla których zoptymalizowałeś.
 • Zaznacz najważniejsze strony. Są one połączone ze strony startowej.
 • Mniej ważne strony są tylko ze sobą połączone.
 • Również ważne: potrzebujesz narzędzia SEO do mierzenia sukcesu. Tutaj wymieniłem najlepsze narzędzia SEO .

Optymalne linkowanie wewnętrzne. Jak to działa?

Link jest zawsze tworzony z treści. Linki pod rzeczywistą treścią (np. powiązane posty) są znacznie gorzej oceniane przez Google. Połączenie w ramach pierwszego jest optymalne – górna połowa zawartości. Obowiązuje następująca zasada – im więcej linków wewnętrznych ma strona, tym ważniejsze wydaje się Google.

Najważniejsze rzeczy w pigułce

 • Najważniejsze słowa kluczowe są połączone ze strony startowej
 • Link składa się z górnej połowy treści. Zawiera większość efektu z linków.
 • Jest zawsze powiązany z treścią
 • Dokładne słowo kluczowe, z którym powinna pozycjonować się linkowana strona, jest zawsze powiązane.

1. Najważniejsze słowa kluczowe są połączone ze strony startowej

Ponieważ linki są tworzone z rzeczywistej treści, muszą być dostosowane do odpowiednich słów kluczowych. Niemniej jednak tekst musi być bezwzględnie znaczący dla użytkownika i wyszukiwarki. Jeśli chcę połączyć stronę ze słowem kluczowym „ świetne niebieskie buty ” ze strony startowej, tekst – lub jego część – musi dotyczyć tematu butów.

Potraktuj swój temat na stronie startowej i dostosuj sekcje lub zdania w taki sposób, aby (co ma sens!) uwzględnić słowa kluczowe i linki do stron z tymi słowami kluczowymi. Potrzebujesz przykładu? Przyjrzyj się uważnie temu tekstowi.

2. Wewnętrzne linki do siebie

Druga część to powiązanie stron ze sobą. Tutaj również odpowiednie słowo kluczowe jest połączone z rzeczywistym tekstem . Należy również pamiętać, że linki powinny być znaczące i zapewniać użytkownikowi dalsze, istotne informacje.

Najważniejsze słowa kluczowe uzyskują najwięcej linków wewnętrznych. Optymalne powiązanie wewnętrzne może zrobić ogromną różnicę. Tylko od 30 do 40 dobrze umieszczonych linków wewnętrznych może przenieść słowo kluczowe z pierwszej dwudziestki rankingu do pierwszej 5.

Przykładem idealnego linkowania wewnętrznego jest Wikipedia

Wikipedia jest zdecydowanie najlepiej ocenianą witryną ze wszystkich. Naprawdę niewiarygodną obecność w wyszukiwaniu organicznym osiągnięto dzięki doskonałemu połączeniu między poszczególnymi artykułami. Idealnie ustrukturyzowana treść jest połączona z wieloma innymi artykułami, które pasują do rzeczywistej treści.

Jak to łączy się z Wikipedią?

 1. W poście pojawia się słowo „strony internetowe”.
 2. To słowo jest teraz połączone ze stroną Wikipedii „Witryny”

Teraz dwie strony witryny internetowej zostały ze sobą połączone. Gdziekolwiek słowo kluczowe pojawi się na innej stronie, zostanie ponownie połączone z tą stroną. To stopniowo tworzy dużą liczbę wewnętrznych linków do odpowiedniej strony.

Im więcej znaczących linków wewnętrznych na stronie, tym więcej „efektu linków” otrzymuje ta strona. I tym lepszy będzie ranking słów kluczowych. W ten sposób możesz stopniowo wypracować ranking top 5 dla prawie każdego słowa kluczowego. Optymalne wewnętrzne linkowanie SEO jest prawdziwym czynnikiem wpływającym na lepsze rankingi.

youtube-tags

Tagi Youtube – jak skutecznie używać słów kluczowych w treści wideo?

Search engine optimization jest ważna nie tylko dla Google. Oprócz Amazona, YouTube wymaga teraz również dbałości o treść i optymalizację w odniesieniu do niektórych słów kluczowych. Dzięki temu filmy zyskują większą widoczność w wynikach wyszukiwania. W tym kontekście twórcy powinni skupić się na tzw. tagach YouTube. W tym artykule przyjrzymy się wspólnie słowom kluczowym największej platformy treści wideo na świecie i wyjaśnimy, jak sensownie używać tagów YouTube.

Co to są tagi Youtube?

Krótko mówiąc, tagi YouTube to opisowe słowa i wyrażenia, które najlepiej charakteryzują dany film i pomagają wyszukiwarkom znaleźć dokładnie te treści, których szukają.

Dzięki tagom YouTube pomagasz algorytmowi YouTube w lepszej ocenie trafności Twojego filmu dla niektórych zapytań wyszukiwania, a tym samym zwiększasz szansę na wyższą pozycję na liście wyników. To z kolei prowadzi do większej liczby poglądów. Jednocześnie oferujesz platformie możliwość dostarczania zawsze najlepszych treści dla użytkowników.

Dlaczego tagi Youtube są tak ważne?

Ogólnie rzecz biorąc, YouTube mówi o samych tagach wideo:

„… Tagi mogą być pomocne, jeśli treść Twojego filmu często zawiera błędy ortograficzne. W przeciwnym razie tagi odgrywają podrzędną rolę w wykrywalności Twoich filmów”.

Chociaż stwierdzenie sugeruje, że tagi YouTube w rzeczywistości nie są tak ważne, nie jest to takie proste. Z jednej strony stosunkowo często zdarza się, że terminy, nazwy produktów lub marek oraz nowe kreacje słowne są błędnie napisane. Możesz zaimplementować alternatywną pisownię jako wyszukiwane hasła w tagach wideo, aby można było Cię znaleźć nawet w przypadku powtarzających się błędów pisowni. Dzięki tagom YouTube możesz dodać kilka terminów lub maksymalnie 500 znaków. Z drugiej strony tagi YouTube zapewniają, że roboty indeksujące mogą dokonać oceny treści wideo, a tym samym zawsze zapewniają użytkownikom najlepsze wyniki.

Ostatecznie tagi YouTube pomagają w lepszym przeglądzie w codziennej powodzi treści, a tym samym zapewniają większą widoczność i zasięg.

Gdzie ustawić tagi Youtube?

Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy opisuje ustawienie tagów YouTube dla nowych filmów, a drugi wariant ustawienia dla treści, które zostały już przesłane.

Dodaj do nowych filmów:

 • Zaloguj się do swojego studia YouTube.
 • Wybierz „Utwórz” w prawym górnym rogu i prześlij żądany film.
 • Kliknij „Więcej opcji” i dodaj tagi YouTube.

Dodaj do przesłanych filmów:

 • Zaloguj się do swojego studia YouTube.
 • Wybierz „Zawartość” w menu, a następnie kliknij żądany film.
 • Wstaw odpowiednie tagi wideo w odpowiednim wolnym miejscu.

Szczegóły wideo można również edytować na urządzeniach mobilnych:

 • Stuknij w Biblioteka, a następnie stuknij w Moje wideo.
 • Menu z trzema kropkami można znaleźć tutaj, w którym klikasz i wybierasz „Edytuj”.
 • Wprowadź żądane zmiany w tagach YouTube i zapisz swój wpis.

Jak poprawnie ustawić tagi wideo Youtube?

Jak już wspomnieliśmy, dla tagów dostępnych jest około 500 znaków. Wykorzystaj przestrzeń. Sam YouTube zaleca dodawanie słów i fraz, które są najbardziej sensowne w filmie. Oznacza to: Najpierw użyj głównego słowa kluczowego, a następnie użyj tagów, które są zarówno trafne, jak i „tylko” powiązane. Należy jednak pamiętać, że terminy niezwiązane z treścią i używane wyłącznie ze względu na popularność naruszają wytyczne.

Aby znaleźć właściwe słowa kluczowe, możesz użyć generatora tagów YouTube, takiego jak samocertyfikujące się narzędzie YouTube VidIQ. Inną możliwością jest szukanie inspiracji w innych filmach związanych z tematem. W tym celu wywołaj tekst źródłowy strony. Jeśli wpiszesz termin „słowo kluczowe” w wyszukiwaniu kodu, natychmiast otrzymasz listę wszystkich użytych tagów. Pomocne może być również wyszukiwanie autouzupełniania. Gdy tylko wprowadzisz termin w wyszukiwaniu, otrzymasz wybór sugerowanych terminów wyszukiwania, które mogą być istotne i są poszukiwane.

Upewnij się, że tagi YouTube odzwierciedlają treść filmu i składają się z dwóch do czterech słów. Zamiast tego skup się na słowach kluczowych z długim ogonem.

Tagi YouTube odgrywają jedynie niewielką rolę w integracji najważniejszych słów kluczowych w tytule, miniaturze i opisie, ale stanowią odniesienie do tematu i są przydatne w wyszukiwaniu autouzupełniania.

Wskazówka od Dizajnersów: używaj tagów YouTube, ale nie skupiaj się na nich. W każdym razie zwróć uwagę na wysoką jakość i trafność terminu, nie upychaj słów kluczowych. Narusza to wytyczne YouTube, podobnie jak oszukiwanie użytkowników fałszywymi „obietnicami” za pomocą tagów YouTube. Zabronione są na przykład nazwy gwiazd, konkurentów i wprowadzające w błąd słowa kluczowe. Skoncentruj się na maksymalnie 40 tagach.

Wniosek: Używaj tagi Youtube, ale nie skupiaj się na Nich

Nawet jeśli sam YouTube wskazuje, że tagi wideo są nieistotne w porównaniu z tytułem, miniaturą i opisem, powinieneś skorzystać z tej możliwości. Tylko nie trać czasu na składanie tego w całość. W końcu jest jeszcze jedna zaleta: użyj poprzedniego badania słów kluczowych jako podstawy dla tytułu, opisu i miniatury. W jednym kroku masz naprawdę ważne słowa kluczowe dla wszystkich opcji optymalizacji.

youtube-seo

YouTube SEO – 8 sposobów na optymalizację filmów i uzyskanie najwyższej pozycji

Jeśli chodzi o treści wideo, YouTube jest numerem jeden. Czy wiesz również, że YouTube jest drugą co do wielkości wyszukiwarką na świecie po Google? Ponad 100 godzin materiału wideo jest teraz przesyłanych na platformę co minutę. To oczywiście sprawia, że ​​gigant wideo jest tak atrakcyjny, ale jednocześnie stwarza wyzwania dla wszystkich, którzy chcą być widziani i słyszani z treścią.

Prowadzi to do pytania: biorąc pod uwagę ilość treści wyświetlanych w YouTube, w jaki sposób zapewniasz, że Twoje filmy zostaną znalezione? Co ważniejsze, w jaki sposób upewniasz się, że Twoje filmy trafiają do właściwych widzów we właściwym czasie, dzięki czemu możesz rozwijać swój kanał YouTube?

Nasza odpowiedź brzmi: YouTube SEO!

Jak działa YouTube SEO dla filmów?

Każdego miesiąca w YouTube przeprowadzanych jest ponad 3 miliardy wyszukiwań. Istnieje wiele czynników, które odgrywają rolę w algorytmie wyników YouTube. Oprócz długości filmu obejmuje to również wskaźnik zaangażowania, ale optymalizacja pod kątem wyszukiwarek w YouTube również odgrywa ważną rolę.

Osiągnięcie dobrego rankingu SEO dla swoich filmów w YouTube wymaga strategicznego procesu planowania w YouTube SEO, który obejmuje następujące trzy punkty:

 • optymalizacja kanału
 • optymalizacja list odtwarzania
 • optymalizacja opisów metadanych dla niektórych słów kluczowych

Obejmuje to również edycję filmów, aby były zgodne z podstawowymi środkami SEO. Przyjrzyjmy się bliżej co to oznacza dla YouTube SEO.

Jak zoptymalizować SEO w YouTube?

Aby ostatecznie osiągnąć dobre wyniki, YouTube SEO zawiera kilka ważnych elementów z odpowiednimi środkami, które możesz wykorzystać dla siebie.

Badanie słów kluczowych dla YouTube SEO

Aby słowa kluczowe naprawdę działały, ważne jest, aby być strategicznym. Pierwszym krokiem, nawet w YouTube SEO, są badania. Dowiedz się, jakie wyszukiwane hasła i wyrażenia wolą wpisywać Twoi widzowie w pasku wyszukiwania podczas wyszukiwania Twoich treści.

Hack nr 1 dotyczący SEO w YouTube: wykorzystanie sugestii wyszukiwania

Najlepszym sposobem na znalezienie tych słów kluczowych jest skorzystanie z samego YouTube. Prawie nie ma lepszego narzędzia do planowania słów kluczowych niż sugestie wyszukiwania YouTube. Aby rozpocząć, wykonaj następujące proste czynności:

 1. Pomyśl o kilku słowach kluczowych związanych z Twoim filmem.
 2. Następnie przejdź do YouTube i wprowadź te słowa kluczowe w polu wyszukiwania.

Podczas pisania zauważysz, że poniżej znajduje się lista „popularnych wyszukiwań” z YouTube Suggest (funkcja autouzupełniania wbudowana w pole wyszukiwania w YouTube). Dzięki tym sugestiom dowiesz się, jakich wyrażeń i tematów faktycznie szukają ludzie, którzy szukają filmów podobnych do Twojego. Zaletą jest to, że możesz znaleźć więcej słów kluczowych, które później możesz uwzględnić w YouTube SEO.

Po wykonaniu powyższych kroków i zbudowaniu obszernej listy słów kluczowych przejdź do Trendów Google i dowiedz się, które słowa kluczowe są najczęściej wyszukiwane. Dzięki temu możesz ustalić priorytety, które słowa kluczowe i frazy chcesz wziąć pod uwagę jako pierwsze w swoim SEO YouTube.

Te pierwsze kroki w badaniu słów kluczowych są podstawą do dalszego sukcesu w YouTube SEO. Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się bezpośrednio z ekspertami, takimi jak Dizajnersi. Kampanie często kończą się niepowodzeniem z powodu złego fundamentu. Dlatego bądź mądrzejszy od konkurencji i polegaj na udanej współpracy.

W najlepszym razie masz teraz szczegółową listę słów kluczowych, które mają priorytet według gęstości wyszukiwania. Kolejne trzy hacki dla YouTube SEO tworzą plan treści wokół tych słów kluczowych. Skorzystaj z tych wskazówek, aby opracować strategię publikowania, która pomoże Ci zachować spójność i zbudować silny kanał:

Hack nr 2 dla YouTube SEO: Zbuduj kalendarz treści

Jednym z najbardziej pomijanych aspektów budowania silnej liczby obserwujących w YouTube, co z kolei ma pozytywny wpływ na SEO w YouTube, jest regularne publikowanie. Produkcja wysokiej jakości filmów jest ogromnym wyzwaniem, które stanowi wielkie wyzwanie dla wielu początkujących, jak i starszych. Kalendarz treści pomaga wyznaczać cele i być na bieżąco. Czy chcesz publikować codziennie? Co tydzień? Przechowuj wszystkie swoje zadania w jednym miejscu, aby zobaczyć pełny wynik i śledzić swoje postępy.

Hack nr 3 dla SEO YouTube: Utwórz kilka list odtwarzania

Sprawdź, czy któreś z Twoich słów kluczowych lub grup słów kluczowych można pogrupować w tematy. Jeśli tak, tworzenie strategicznych list odtwarzania może faktycznie pomóc Ci zostać znalezionym. Im głębiej zagłębisz się w badania słów kluczowych dla dowolnej niszy lub tematu, tym lepsze będą Twoje wyniki SEO w YouTube. Jeśli nie wyprodukowałeś jeszcze dużej ilości treści, playlisty nadal mogą Ci pomóc.

Hack nr 4 dla SEO YouTube: Wykorzystaj filmy innych YouTuberów

Aby wykorzystać potencjał tych środków SEO YouTube, nawet jeśli do tej pory wyprodukowałeś niewiele treści, twórz listy odtwarzania filmów wideo innych osób. W ten sposób kierujesz widzów na stronę swojego kanału YouTube, a sam możesz tworzyć treści.

Sprytnie używaj słów kluczowych

Najlepszym sposobem jest uwzględnienie słów kluczowych we wszystkich odpowiednich obszarach, gdy tylko jest to możliwe, tak jak w naszym następnym hacku.

Hack nr 5 dla SEO YouTube: tutaj powinny znajdować się Twoje słowa kluczowe

W tytule: niech będzie krótki i niezapomniany. Upewnij się, że tytuł ma co najmniej pięć słów i zawiera słowo kluczowe lub frazę.

W opisie: nie bój się tu wchodzić w szczegóły. W opisie umieść jak najwięcej informacji o swoim filmie, w tym słowa kluczowe YouTube SEO. Umieść na początku kilka zdań podsumowujących, które przykują uwagę scrollera i zachęcą go do kliknięcia.

W miniaturze: miniatura, którą wybierzesz dla swojego filmu, jest pierwszym wrażeniem, jakie otrzymuje widz; dlatego spraw, aby była atrakcyjna wizualnie, interesująca i przejrzysta. Zawsze używaj niestandardowych miniatur i utrzymuj motyw wizualny podobny do kolorów i czcionek, aby wzmocnić markę i stworzyć spójną atmosferę na swoim kanale. Istnieje również możliwość wykorzystania nakładek graficznych do wzmianki o słowach kluczowych, zwłaszcza jeśli publikujesz film instruktażowy lub informacyjny.

W transkrypcji: korzystanie z transkrypcji w swoich filmach pomaga w pozycjonowaniu w YouTube SEO dla Twojego słowa kluczowego, ale także daje możliwość przetłumaczenia języka Twojego filmu, aby dotrzeć do globalnej publiczności. Im lepiej widzowie zrozumieją Twój film, tym większe szanse na umieszczenie tych słów kluczowych w rankingu.

W tagach: Tagowanie to prawdopodobnie najłatwiejszy sposób na uświadomienie YouTube, dla których słów kluczowych chcesz pozycjonować. Tagi mogą mieć do 120 znaków. Zaleca się użycie co najmniej 10 tagów, aby zapewnić skuteczne SEO w YouTube. Rozważ użycie słów kluczowych wraz z innymi odpowiednimi tematami.

Linki: Dobrą praktyką jest dodawanie linków do opisu lub nawet do filmu. To skieruje widzów do innych miejsc, które chcą odwiedzić, takich jak: Twoja strona internetowa, kanały mediów społecznościowych lub strona docelowa.

Zaoferuj swojej grupie docelowej najlepsze wrażenia

Ostatecznie każda optymalizacja ma na celu zapewnienie jak najlepszych wrażeń użytkownika. Dzięki temu automatycznie obsługujesz obiecujące YouTube SEO. Im lepiej Twoja grupa docelowa działa z Twoimi treściami, tym więcej pozytywnych sygnałów otrzymuje Google.

Hack nr 6 dotyczący SEO w YouTube: wysokiej jakości treści trwające co najmniej 5 minut

YouTube został zaprojektowany, aby konkurować z formatem telewizyjnym i jego oglądalnością. W rezultacie długie filmy o wysokiej jakości mają większą skuteczność w wynikach wyszukiwania. Filmy powinny trwać co najmniej pięć minut i zawierać dobre informacje na Twój temat.

Hack nr 7 dla SEO YouTube: udostępnianie filmów wideo w mediach społecznościowych

Nie przegap okazji udostępnienia swojego filmu w sieciach społecznościowych. Nie tylko przyciąga to użytkowników do Twoich filmów, ale linki zwrotne pomagają wyszukiwarkom szybciej indeksować Twoje treści.

Hack nr 8 dotyczący SEO w YouTube: Poproś o subskrypcję

Na końcu filmu bardzo pomocne może być proste wezwanie do zasubskrybowania kanału: „Jeśli podobał Ci się ten film, zasubskrybuj ten kanał”. Ten monit przypomina osobom, które polubiły Twoje treści, aby regularnie Cię śledziły.

To były nasze 8 najlepszych hacków do optymalizacji filmów z YouTube. Masz pytania dotyczące YouTube SEO lub czegokolwiek innego? Chętnie doradzimy. 

google-video

Najlepsze wskazówki Google dla Twojego Video

Format treści wideo już od jakiegoś czasu zajął trwałe miejsce w marketingu internetowym wielu firm i okazuje się coraz ważniejszy. Około 75% użytkowników w Polsce ogląda filmy online przynajmniej od czasu do czasu. Każdej minuty na całym świecie przesyłanych jest około 400 godzin materiałów wideo. Wynika z tego jasno, że liczy się nie tylko treść filmu, ale także to, że w ogóle został on znaleziony. Zebraliśmy najlepsze wskazówki Google dla filmów poniżej, pokazując, jak można je znaleźć, wyświetlić i osadzić lepiej.

WSKAZÓWKI GOOGLE DLA FILMÓW: JAK GOOGLE OCENIA TREŚCI WIDEO?

Podobnie jak w przypadku klasycznego SEO, również w SEO wideo istnieją pewne czynniki, które są ważne dla rankingu i muszą być brane pod uwagę podczas optymalizacji. Jedną z autorytatywnych wskazówek Google dla filmów jest to, że film jest zawsze indeksowany w połączeniu z całą stroną. W związku z tym Google ocenia nie tylko sam film, ale całą strukturę strony. Głównym celem tego rozwiązania jest zapewnienie, że użytkownikowi zawsze prezentowane są najbardziej odpowiednie treści. Google wykorzystuje w tym celu następujące czynniki:

 • Zawartość strony internetowej
 • Linki
 • Dane strukturalne
 • Jakość pliku wideo

WSKAZÓWKI GOOGLE DOTYCZĄCE FILMÓW WYŚWIETLANYCH W WYNIKACH WYSZUKIWANIA

W samych wynikach wyszukiwania filmy są wyświetlane w różnych formatach. Są one zazwyczaj oparte na intencjach użytkownika i dlatego powinny harmonijnie współgrać z ogólnym wyglądem. Możliwe są następujące formaty wyświetlania:

 • w wynikach wyszukiwania
 • w wyszukiwaniu wideo
 • w wyszukiwaniu obrazów
 • w Google Discover

Różne warianty wyświetlania zależą od wyglądu strony, na której umieszczony jest film. Wskazówka Google dla filmów: decydującą rolę odgrywają przede wszystkim teksty na stronie z filmem. Ponadto istotnym czynnikiem jest liczba filmów wideo. Ponadto można określić, czy wideo jest aktualnie na żywo, czy też istnieją już łącza skokowe do określonych sekcji, które umożliwiają natychmiastowy dostęp do określonego tematu.

WSKAZÓWKI GOOGLE DOTYCZĄCE FILMÓW WIDEO: NAJLEPSZE PRAKTYKI

Aby Twoje filmy były łatwiejsze do znalezienia w wynikach wyszukiwania Google, wyszukiwarka ujawniła swoje najlepsze wskazówki, dając wszystkim szansę na optymalizację swoich treści.

 • Spraw, aby film był łatwo dostępny.
 • Zoptymalizuj swój adres URL, tytuł, opis i długość filmu.
 • Stwórz wysokiej jakości miniaturkę dla każdego z Twoich filmów.
 • Dostarcz boty Google z video sitemaps i wprowadź meta dane, w tym słowa kluczowe.
 • Wybierz format pliku wideo obsługiwany przez Google.
 • Umieść teaser przed właściwym filmem, który może pojawić się w wynikach wyszukiwania.
 • Upewnij się, że plik robots.txt jest zapisany poprawnie.

Potrzebujesz więcej wskazówek Google dla Twojego video SEO? Więcej informacji można znaleźć w Wytycznych Google. Stosując się do odpowiednich wskazówek Google dla Twoich filmów i naszej wiedzy, od samego początku będziesz prawidłowo plasował się w wynikach wyszukiwania. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej.